Україна тестує 5G: перший телеміст між містами вже успішно встановлено

В Україні вперше запущено мережу 5G у тестовому режимі. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров з гордістю повідомив про це у своєму виступі та Telegram.

Як зазначив Федоров, Інноваційний центр Промприлад в Івано-Франківську, офіс Vodafone у Києві та офіс Nokia в Гельсінкі (Фінляндія) успішно провели перший дзвінок за допомогою 5G. “Все працює”, – підсумував міністр, підтверджуючи високу якість зв’язку нового покоління.

На сьогодні мережі 5G вже функціонують у понад 90 країнах світу. Європейський Союз планує до 2025 року покрити 5G усі міста та основні транспортні шляхи. “Ми маємо розвивати інновації та наздоганяти світ, навіть попри повномасштабну війну”, – наголосив Федоров, підкреслюючи важливість технологічного розвитку України.

Міністр висловив подяку компаніям Vodafone та Nokia за важливий внесок у впровадження 5G в Україні. Він також висловив сподівання, що вже скоро вдасться масштабувати цю технологію по всій країні.

Проте, Федоров не уточнив, коли саме 5G може стати доступним для широкого кола українських користувачів. Але вже зараз зрозуміло, що Україна впевнено крокує до цифрового майбутнього, не дивлячись на всі виклики.


Не пропустіть