Учені знайшли на Землі абсолютно мертве місце

Самої лише рідкої води для життя недостатньо.

Зазвичай наявність води пов’язують із життям. Втім, група вчених спробувала встановити жорсткіші рамки і дослідила одне з найекстремальніших середовищ у світі – геотермальні джерела Даллол в ефіопській впадині Данакиль.

Результати своєї роботи вони опублікували в журналі Nature, пише Science Alert.

Місце вважається найспекотнішим місцем на Землі, але воно унікальне не лише цим. Воно вкрите озерами з гіперкислотною та гіперсолоною водою яскравих кольорів. Під їхньою поверхнею ховається вулкан, який випускає хмари токсичного газу.

Місце давно зачарувало вчених, і вони спробували зрозуміти, чи може в таких умовах існувати життя. Спершу вони виявили сліди бактерій, але тепер учені дослідили місце ретельніше, і вважають, що це помилкові докази. Вони пов’язують хибні результати із лабораторним забрудненням та залишками бактерій, що були занесені людьми під час експедицій і туристичних поїздок.

Учені впевнені, що результати їхнього дослідження говорять про те, що активного природного мікробного життя в системі озер Даллол не знайти.

Ми визначаємо два основних фізико-хімічних бар’єри, які перешкоджають процвітанню життя навіть за наявності рідкої води на Землі і, можливо, в інших місцях. Попри те, що наявність рідкої води на поверхні планети є широко визнаним критерієм для її населеності“, – пояснили дослідники.

Так, ці бар’єри – високий рівень магнію, який здатний руйнувати клітини будь-якого типу, а також смертельна комбінація підвищеної кислотності і вмісту солі: молекулярна адаптація в умовах одночасно вкрай низького pH і високих концентрацій солей неможлива.

Джерело Science Alert

Не пропустіть