Топ-5 смартфонів Xiaomi, від купівлі яких краще відмовитися

Після того як Україну сколихнула новина що Xiaomi внесено до списку спонсорів тероризму, ми дещо вирішили переглянути ставлення до них. Давайте дізнаємося, які із зимових і весняних новинок компанії точно варто обходити стороною, пише itechua.com.

Xiaomi Redmi A2+

Серія Redmi A (не плутати з 8A/9A/10A – вони різні) задумувалася як лігво для гаджетів початкового класу за мінімальною ціною. І якщо первісток A1+ за свої 3 тисячі гривень із завданням цілком справлявся, то випущений слідом A2+ своє призначення може і порушити, адже навіть на AliExpress він коштує більше.

А раптом Redmi A2+ став кращим за минуле покоління? Насправді, особливо й ні: все, що зробила компанія – це поміняла зовсім слабкий чипсет Helio A22 на просто стерпний Helio G36. Все інше, включно з 2/32 ГБ пам’яті, номінальними камерами і скромним екраном, залишилося як раніше. Невже все це варте такої переплати?

Xiaomi Redmi 12C

Проста логіка говорить, що кожне наступне покоління смартфона має бути кращим за попереднє, проте іноді це твердження дає збій. Особливо добре це видно на прикладі бюджетного Redmi 12C, який став багато в чому гіршим за свого попередника 10C.

Процесор Helio G85, роз’єм MicroUSB і відсутність швидкої зарядки за ті ж гроші змушують сильно засумніватися в розумності такої покупки. Очевидно, що цю модель Xiaomi випустила для того, щоб кудись подіти запаси старого “заліза” і хоч чимось заповнити свій модельний ряд.

Xiaomi Redmi Note 12 4G

Цей смартфон так би і не потрапив у сьогоднішню добірку, якби не внутрішня конкуренція серед суббрендів Xiaomi. Всього на тисячу гривень дорожче вам обійдеться апарат Poco X5, який є дзеркальною копією Redmi Note 12 4G, за винятком одного важливого “але” – процесора. Якщо в Redmi стоїть чипсет Snapdragon 685, побудований на вічно розганяються ярдах Cortex-A73, то Poco пропонує вже Snapdragon 695, який відрізняється не тільки другою цифрою в назві.

Тут ми маємо справу з ядрами Cortex-A78, що не лише молодші на 4 роки, а й значно потужніші навіть без розгону. Бонусом маємо більш цікаву графіку Adreno 619 (проти Adreno 610, що бувала ще в Snapdragon 665) і підтримку 5G, якщо вам раптом це необхідно. Загалом, перед нами той випадок, коли економити точно не варто.

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 4G

Фірма Xiaomi краще за всіх знає, як заново винайти велосипед і відкрити Америку. Уже не вперше вона перевипускає моделі дворічної давності, причому не завжди ці експерименти закінчуються вдало. Взяти той же Redmi Note 12 Pro 4G, який багато в чому повторює дворічний апарат Note 10 Pro. Чи став він кращим у наш час? Практично ні: все, що поліпшила компанія – це збільшила вдвічі швидкість зарядки.

Тут, перефразовуючи один анекдот, треба обирати з двох: або надягати щось ще, або знімати частину ціни. Ні того, ні іншого, як можна здогадатися, зроблено не було: навіть у “сірому” роздробі Note 12 Pro коштує стільки ж, скільки і його дворічний побратим до всяких криз – 15 000 грн. Навіть не знаю, чи зміг би я віддати майже 30 тисяч за модель на Snapdragon 732…

Xiaomi 13 Lite

Смартфони Xiaomi Lite завжди позиціонувалися як пристрої для молодіжної аудиторії, про що нагадував яскравий дизайн, комфортний для утримання в одній руці корпус і фронталка високої роздільної здатності. Точно таким же вийшов і новий Xiaomi 13 Lite, однак купувати його все одно не варто – занадто багато компромісів і економії на сірниках.

Насамперед це стосується камер. Основний модуль Sony IMX766 не має оптичної стабілізації, а в якості другої фронталки стоїть непотрібний сенсор глибини, що повністю знецінює ідею модного овального вирізу. Стереодинаміків немає, батарейка не дуже ємна, всього 8 ГБ оперативної пам’яті. Вкрай спірне рішення за 20 тисяч гривень.

А які смартфони Xiaomi не подобаються вам? Поділіться своєю думкою в коментарях до цієї статті!


Не пропустіть