Створена програма з штучним інтелектом, що видаляє предмети з фото

Будь-який бажаючий може безкоштовно спробувати її, але утиліта навряд чи замінить Photoshop - принаймні, найближчим часом

Вчені з Массачусетського технологічного інституту (Massachusetts Institute of Technology, MIT) і фахівці компанії IBM створили програму GAN Paint Studio (або ж просто GANpaint) на основі штучного інтелекту, яка дозволяє в пару кліків (в буквальному сенсі) додати або видалити об’єкти на фотографіях.

Однак утиліту не можна назвати заміною Photoshop, оскільки у її відкритій версії є ряд обмежень (одне з яких розробники додали навмисно). Процес обробки знімків досить простий: необхідно активувати необхідний інструмент (для малювання або видалення) та вибрати тип редагованого об’єкта (дерево, траву, небо, хмара і подібний), після чого потрібно зафарбувати конкретний об’єкт на фотографії – він зміниться через секунду. Як зрозуміло з назви, GAN (generative adversarial network – генеративно-змагальна мережа) Paint Studio створена на базі штучного інтелекту, який навчається за допомогою двох нейронних мереж: генеративної і дискримінативної.

Перша генерує образи, а друга порівнює їх з реальними об’єктами – якщо схожість незначна, генеративна мережа перемальовує модель і процес повторюється. На відміну від більшості інших програм на основі штучного інтелекту, які завжди виконують примхи користувача, GAN Paint Studio може відмовитися від виконання завдань – наприклад, якщо користувач захоче встановити об’єкт в неможливе місце. Команда розробників вважає, що їхня програма може використовуватися на зло, тому на сайті для тестування GAN Paint Studio немає можливості завантажувати свої зображення – користувачі можуть відчувати штучний інтелект тільки на картинках з шаблону. Всі доступні знімки мають вкрай маленький розмір – усього 256 × 256 пікселів (мабуть, технологія не вміє якісно обробляти знімки з високою роздільною здатністю).


Не пропустіть