Стартував продаж робопса SpotMini

Сьогодні, 25 вересня, стало відомо, що компанія Boston Dynamics випустила у продаж свого знаменитого роботизованого пса під назвою Spot.

«Ви можете налаштувати Spot, використавши спеціалізовані датчики, програмне забезпечення та інші доповнення. Перші клієнти вже проводять тестування Spot для моніторингу будівельних майданчиків, проведення віддаленого контролю на газових, нафтових і енергетичних установках і в сфері громадської безпеки. Spot надійшов в масове виробництво і в даний час вже доставляється першим клієнтам», – йдеться в заяві Boston Dynamics.

Представники компанії в подробицях розповіли про особливості робота. Зокрема, однією з його головних особливостей стала можливість самостійного переміщення з утриманням рівноваги в екстремальних умовах. Наприклад, він може сам встати на 4 ноги навіть в разі падіння. Також він переміщується в автономному режимі або за допомогою оператора, який використовує для управління спеціальний пульт, що зовні нагадує ігрову консоль. У нього є досить великий сенсорний екран і звичні для геймерів елементи управління зі стиками, тригерами і т. д.

На дисплеї відображається зображення з камер, розташованих з усіх боків робота. Оператор може керувати переміщенням Spot за допомогою стіки на контролері або зазначенням місця прямо на екрані. Spot може оснащуватися чотирма апаратними модулями, що розширює його базові функції. Наприклад, до нього можна підключити детектор метану і тоді робота можна використовувати для пошуку витоків газу.

Для управління роботом на великих відстанях є спеціальний радіомодуль, а лідар можна використовувати для побудови 3D-моделей оточення. Важливо відзначити, що Boston Dynamics категорично проти застосування Spot у військових цілях.

«По суті, ми не хочемо, щоб Spot робив щось, що заподіює людям шкоду, навіть якщо це просто симуляція. Це те, на чому ми досить твердо наполягаємо, коли спілкуємося з клієнтами», – заявив Майкл Келлі, віце-президент з розвитку бізнесу в Boston Dynamics.

Важливо відзначити, що звичайна людина не може придбати Spot. Boston Dynamics поки продає його тільки компаніям, попередньо вивчивши, для яких цілей робот буде використовуватися. Дізнатися більше про Spot можна на офіційному сайті.

Джерело theverge.com

Не пропустіть