Стало відомо, що покращує здоров’я мешканців великих міст

Життя у мегаполісі чи просто доволі великому місті змушує постійно перебувати у стрімкому ритмі, а також часто призводить до депресії та появи хронічних захворювань. Однак учені з’ясували, що ж може покращити стан здоров’я містян.
Австралійські науковці з Університету Уоллонгонга наголошують, що дерева навколо помешкань мають значний вплив на самопочуття мешканців міст. До речі, навіть зелені галявини та сади не приносять такого ефекту для здоров’я.

Це підтвердило тривале дослідження, у рамках якого упродовж 6 років фахівці стежили за станом понад 46 тисяч осіб віком від 45 років з трьох міст, серед яких Уоллонгонг, Ньюкасл та Сідней. Окрім інформації про здоров’я, учені брали до уваги й навколишнє середовище біля будинку. У висновку, найрідше скаржились на різні хвороби ті люди, які жили поблизу великої кількості дерев.

Якщо більше третини простору по сусідству з будинком займають дерева, ризик хронічного стресу у людей знижений на 31% в порівнянні з ситуацією, коли дерев поблизу будинків мало. Шелест і аромат листя допомагають відволіктися від проблем, розслабитися, зняти тривожність. Велика кількість дерев поруч з будинком значно знижує ризик поганого стану здоров’я людей в цілому“, – пояснюють науковці.

Джерело zdorovia.com.ua

Не пропустіть