Стало відомо, чи шкодять смартфони зору людини

Всі ми знаємо, що надмірне використання смартфона шкодить зору, і в першу чергу у цьому звикли звинувачувати дисплеї смартфонів. Зараз стало відомо, на що саме слід звертати увагу і як може зашкодити дисплей смартфона.

У першу чергу слід зрозуміти, що різні типи дисплеїв по-різному впливають на зір людини. Найпопулярнішими на даний момент в смартфонах є OLED/AMOLED дисплеї, і саме вони більше втомлюють очі через використання широтно-імпульсної модуляції для регулювання гучності. Хоча ви не можете помітити цього, але дисплей регулярно мерехтить, оновлюючи зображення. Для того, щоб побачити це мерехтіння, слід навестися камерою на інший смартфон, у якого яскравість дисплея знижена до мінімального показника.

Слід пам’ятати, що головне – не дивитися на свій смартфон протягом тривалого періоду часу на мінімальній або низькій яскравості. Найкраще переглядати контент на смартфоні при включеному навколишньому освітленні як вдень, так і вночі, оскільки на вищій яскравості дисплея навантаження на ваші очі зменшується.

Також важливо вимикати девайси за годину, а в ідеалі за декілька годин до сну, адже цим ви знижуєте вплив на очі синього світла, яке заважає адекватному сну. У дисплеїв сучасних смартфонів часто є режими захисту та фільтри синього світла, але вони не особливо відчутно міняють ситуацію, тому краще відмовитися від девайсів перед сном.


Не пропустіть