Смартфони дорожчатимуть – названа причина

У 2021 році середня відпускна ціна (ASP) смартфонів на глобальному ринку подолала позначку 300 доларів, що стало найвищим показником для смартфонної галузі з 2013 року. Експерти Strategy Analytics вважають, що це не межа, і прогнозують подальше подорожчання пристроїв.

За оцінками аналітиків, у 2022 році світові продажі смартфонів у грошах зростуть на 2% порівняно з торішнім рівнем у 412 млрд доларів і досягнуть 423 млрд доларів. У цей період показник ASP збільшиться з 306 до 308 млрд доларів. Висхідна траєкторія збережеться і в наступні кілька років – аж до 2027 року, прогнозують фахівці.

Найвищі середні ціни на смартфони очікуються у Південній Кореї та Японії, а найнижчі – у країнах Африки та Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Різниця в динаміці зростання і показниках ASP між розвиненими і ринками, що розвиваються, буде пов’язана з відмінностями в рівні проникнення смартфонів, показниках ВВП, поширенні 5G-технології, чисельності населення та іншими факторами, заявили в Strategy Analytics.

Також аналітики звернули увагу на те, що до 2020 року лідером за показником ASP на ринку смартфонів була Японія, але 2021-го пальму першості у неї перехопила Південна Корея. Основною причиною стрімкого подорожчання смартфонів у Південній Кореї названо впевнене та швидке зростання продажів дорогих моделей Samsung зі складними екранами.

Strategy Analytics вважають, що Південна Корея продовжить випереджати Японію з точки зору середніх відпускних цін на смартфони протягом усього прогнозованого періоду. Цьому сприятиме перевага корейських вендорів, насамперед Samsung, у галузі технологічних інновацій. У Японії регуляторне обмеження субсидування смартфонів навпаки стримує зростання цін на смартфони в останні роки.


Джерело internetua.com

Не пропустіть