Що таке розумний дім, і чому він вартий вашої уваги

Що таке розумний дім? На це питання можна дати багато відповідей, і вони залежать лише від того, кого ви запитуєте. Якщо дати відповідь максимально просто та швидко, “розумний дім” – це різні девайси, які виконують вдома різні функції і об’єднані в одну мережу для синхронізованої роботи. Деякі з них працюють автоматично без додаткових команд та зусиль, інші контролюються за допомогою голосових команд чи мобільних додатків.

Для когось смарт-колонка з голосовим асистентом – це вже розумний дім, а для інших він може включати в себе колонки, камери, комп’ютери, смартфони, планшети, телевізори, системи безпеки та багато іншого.

Для чого вам потрібен розумний дім?

Тепер, коли ми вже розібрались з тим, що таке розумний дім, варто зрозуміти, для чого він вам потрібен.

По-перше, ви зможете зберегти багато енергії та коштів. Для багатьох головною причиною для покупки розумного дому є збереження енергії та коштів. Розумні термостати, наприклад, Nest, досить швидко та коректно регулюють опалення та охолодження вашого дому залежно від пори року, що дозволяє справді суттєво знизити затрати на електроенергію. Інші девайси, такі як розумні лампи та прибори можуть знижувати енергозатрати в ті моменти, коли не використовуються. Саме ці продукти повинні бути першими в списку для будь-кого, хто хоче зібрати розумний дім.

По-друге, ви значно спростите виконання рутинних задач. Зараз ключовим параметром при повсякденному житті зараз є комфорт. Всі ми хочемо жити якомога комфортніше, і саме спрощення задач – це головна причина для покупки розумного дому. Розпочати можна банально з покупки розумної лампи, оскільки навіть ці, на перший погляд, прості девайси, можуть контролюватись за допомогою голосових команд та зі смартфона, а також мають багато сценаріїів використання з врахуванням особливостей режиму власника.

По-третє, розумний дім відчутно посилює вашу безпеку. Комфорт, про який я казав у попередньому пункті, неможливий без відчуття безпеки, а системи розумного дому пропонують також системи безпеки, в які входять сенсори руху, камери і навіть дзвінки для дверей. Навіть якщо це не є стовідсотковою гарантією, зловмисників часто відлякують саме такі системи безпеки.

По-четверте, багато задач можна довести до автоматизму. Думаю, нікого вже не здивують роботи-пилососи, але подібні девайси, будучи і так досить зручними, мають можливість працювати, як частини розумного дому. Просто уявіть, як це зручно, коли пральна машина сама запускає процес прання, або холодильник, який сам замовляє продукти онлайн, коли вони починають закінчуватись.

По-п’яте, ви значно покращите проведення свого вільного часу. Що таке розумний дім, якщо не місце, де можна розслабитись? Технології розумного дому дозволять вам швидко та легко дізнаватись інформацію чи плегшити споживання контенту. Розумні колонки, підключені в систему розумного дому і мають підтримку голосових асистентів, можуть відтворювати медіа, пропонувати новини та допомогати вам керувати іншими підключеними пристроями. Підключені девайси також дозволяють вам швидко знайти фільм, причому як для перегляду вдома, так і в кінотеатрі.

Є багато продуктів, які можуть зробити ваш дім розумнішим. Варто ознайомитися з підбіркою продуктів, які варто купити для початку.

1. Смарт-колонка

На даний момент на ринку представлена величезна кількість розумних колонок, і їх робить дуже велика кількість виробників, в тому числі Google, Apple та Amazon. Є також велика кількість компаній, які розробляють свої колонки в співробітництві з вищезгаданими гігантами, і там вже є справді великий розкид по цінах – від 50 до 1000 доларів, на будь-який бюджет. Для початку варто вибрати саме доступну колонку, оскільки їх згодом можна об’єднати в систему, а у випадку, якщо вона виявиться непотрібною, буде не так жаль витрачених коштів. Найкращими варіантами можна назвати Amazon Echo Dot та Google Nest Mini.

2. Розумна лампа

Розумні лампи також належать до того, що варто купити в першу чергу. У них є багато фішок, які зможуть вас здивувати. Для цього добре підійдуть лампи Philips Hue просто тому, що вони доступні майже всюди, а їхня ціна досить доступна.

3. Термостат Nest

Це взагалі окремий девайс, в якого майже нема конкурентів. Це розумний термостат, який допомогає контролювати температуру так, як цього хоче користувач, має велику можливість для налаштування та загалом є незмінним у випадку, якщо ви хочете зробити якесь приміщення максимально комфортним. Що цікаво, в нього є інтеграція з розумними колонками Google Home та Amazon Echo.

4. Дверний дзвінок

Найкращим варіантом розумного дверного дзвінка можна назвати Ring Video Doorbell 3 Plus, який можна назвати одним з найкращих рішень на ринку. Він пропонує роздільну здатність FullHD, батарею, яку можна швидко вийняти та перезарядити, а також можливість побачити того, хто дзвонить у двері, ще до відповіді. Це рішення ідеально підійде для тих, хто хоче побудувати розумний дім в екосистемі Amazon, але для Google Home краще підійдуть рішення інших виробників.

5. Розумний роутер

Якщо ви хочете зробити систему розумного дому ідеальною, розумний роутер – це просто необхідна покупка, оскільки саме цей девайс дозволяє ідеально централізувати управління розумним домом та об’єднати всі деваси в одну мережу. Дуже хорошим рішенням є SmartThings Hub від компанії Samsung, оскільки він підтримує всі необхідні бездротові протоколи, і, що найцікавіше, голосове управління девайсами за дпомогою команд Amazon Alex та Google Assistant.

Джерело androidauthority
Не пропустіть