Що не можна категорично робити з грошима, що надійшли на рахунок

Такі перекази можуть спричинити судовий розгляд або кримінальну відповідальність, попереджають юристи.

Власникам банківських карток варто пам’ятати, що деякі дії із коштами, що надійшли на їхні рахунки, робити категорично заборонено. Про це розповів керівник юридичної компанії ТОВ “Юр-партнер” Петро Гусак.

Йдеться про кошти, які було переказано на рахунок картки від невідомих осіб. Як пояснив експерт, такі операції можуть бути здійснені з двох причин.

Чужа помилка, не робіть її своєю

Як розповів фахівець, гроші можуть надійти на рахунок через чужу помилку. У такому разі витрачати фінанси, що надійшли, юрист не радить. Справа в тому, рано чи пізно помилку буде виявлено, і гроші доведеться повернути. Якщо цього не зробити, то власник коштів може звернутися до суду. При цьому, за словами експерта, варто пам’ятати, що судовий позов може бути подано протягом трьох років після такого переказу.

«Якщо після переказу вам несподівано зателефонували, сказали, що помилилися і попросили перерахувати кошти, але вже на інший рахунок (номер телефону чи реквізити), то цього робити не варто. Ви можете стати співучасником шахрайських схем», — розповів юрист.

Таким чином, аферисти запускають ланцюжок переказів, щоб вкрадені ними кошти не можна було знайти.

Якщо стати учасником такого ланцюжка, то на власника банківської картки може бути заведено кримінальну справу за участь у злочинних діях.

Найкращим способом у такому разі, пояснив юрист, буде заява до банку з проханням переказати кошти на рахунок, звідки вони надійшли, рекомендує юрист.


Не пропустіть