Представлено недорогий смартфон для майнінгу. Це HTC Exodus 1s ціною 220 євро

Він дозволяє зберігати і повноцінно користуватися гаманцем Bitcoin

Чутки про цю модель ходили давно. Ще 12 травня представник HTC розповів про підготовку «криптосмартфону», який дозволить зберігати і повноцінно користуватися гаманцем Bitcoin. І ось зараз ця модель представлена офіційно.

Новинка називається HTC Exodus 1s і в плані характеристик не здатний здивувати. Апарат побудований на однокристальній платформі Qualcomm Snapdragon 435, має 4 ГБ оперативної і всього 64 ГБ вбудованої флеш-пам’яті. Як же тоді в ньому при такому скромному обсязі вміщується гаманець Bitcoin, за рахунок чого смартфон і перетворюється в повноцінний вузол мережі? Все просто: для цього призначена карта пам’яті об’ємом 400 ГБ, яка… не входить в комплект поставки пристрою. Причому надовго її не вистачить: якщо розмір гаманця становить приблизно 260 ГБ, то пройде всього лише два роки – і карта пам’яті заповниться цілком. Тоді-то вже в НЕ помайниш.

Втім, HTC Exodus 1s створювався не для майнінгу. Наявність всього гаманця в смартфоні спрощує роботу з ним. Наприклад, верифікувати транзакції можна самостійно, не вдаючись до сторонніх сервісів. З іншого боку, локально може працювати тільки біткойн-вузол, так що користуватися іншими валютами не вийде, а навантаження на SoC при цьому настільки велике, що HTC рекомендує працювати з гаманцем тільки при підключеним до мережі (або мобільного акумулятора) смартфоном – інакше акумулятор ємністю 3000 мАг швидко розрядиться.

Повертаючись до характеристик смартфона. HTC Exodus 1s отримав дві камери на 13 Мп, одна розміщена на фронтальній панелі, інша на тильній. Діагональ екрану склала 5,7 дюйми, роздільна здатність – HD+. Є ще модем LTE, стандартний роз’єм для навушників, порт Micro-USB, два слота для карт SIM. Але ось операційна система за сучасними мірками годиться хіба що для китайської ТВ-приставки – Android 8.1.

Загалом, видно, що апарат вийшов суперечливим, і тепер користувачам самим вирішувати, чого більше у цій моделі: достоїнств або недоліків. Сама ж HTC вважає ціну в 220 євро цілком виправданою для цієї моделі.

Джерело GSMArena

Не пропустіть