Посмикування мишкою насправді прискорювало роботу Windows 95

У деяких користувачів є звичка смикати курсором миші, коли комп’ютер підвисає. Як з’ясувалося, така поведінка має під собою підставу, хоча і давно перестала бути актуальною.

Користувач з ніком user2652379 на сайті питань і відповідей Stack Exchange згадав про дивну особливість Windows 95: процес установки програм та ігор можна було прискорити, якщо смикати мишку. Він не зміг нічого нагуглити про цей феномен, але інші користувачі сайту пояснили йому, в чому справа.

У Windows 95 обробляє події циклами, причому завдання введення і виведення виконуються відразу, а на фонові завдання в кожному циклі виділяється 15,6 мілісекунди. Коли курсор починає рухатися, буфер заповнюється вхідними подіями, які перезапускають цикл. В результаті фонові завдання виконуються набагато швидше. Таким чином можна було скоротити час установки великих ігор приблизно в чотири рази (наприклад, з години до 15 хвилин). У більш пізніх версіях Windows розподіл пріоритету завдань було змінено, і рух курсора не прискорює інсталятори.

Користувач з ніком Cody Gray пояснив, що дивна поведінка Windows 95 пояснюється тим, що розробники неправильно використовували особливості операційної системи. Вони передбачали виклик функції MsgWaitForMultipleObjects, але вона не викликалася, якщо в черзі були завдання, які очікують обробки. Через це результат повертався не відразу, а з затримками.


Не пропустіть