Огляд Vivo X50, X50 Pro та X50 Pro+: смартфони з унікальною камерою офіційно презентовано

Компанія Vivo поки не дуже відома українському покупцю, але на китайському ринку, який є найбільшим по продажах смартфонів у світі, вона входить в трійку лідерів, а це дуже багато про що каже.

Дуже багато людей з нетерпінням очікували на презентацію модельного ряду Vivo X50, головною фішкою якого мав стати дуже великий основний модуль камери, який би підтримував інноваційну систему стабілізації зображення, якої не має ні один конкурент. Також смартфони повинні були стати найтоншими моделями, у яких є підтримка роботи в мережах п’ятого покоління.

vivo X50

Буквально сьогодні компанія Vivo провела презентацію, на якій нам розповіли про три новинки з модельного ряду X50 – звичайну версію, Pro та Pro+, і повірте, тут є про що розповісти та чому здивуватися. Спершу я розповім про Vivo X50 та Pro-версію, оскільки вони досить схожі, а потім коротко про Pro+, про яку відомо найменше.

vivo X50 Pro

Характеристики Vivo X50 та X50 Pro

  • Дисплей: 6.56”, AMOLED, FullHD+, 90 Гц
  • Чіпсет: Qualcomm Snapdragon 765G
  • Товщина: 7.49 мм у Vivo X50 та 8 мм у Vivo X50 Pro
  • Фронтальна камера: 32 МП
  • Основна камера: 48 МП (OIS в Vivo X50 та Micro Cloud у Vivo X50 Pro), 13 МП телефото з фокусною відстанню 50 мм та телефото на 8 МП з 5X зумом (Vivo X50 Pro)/макро на 5 МП (Vivo X50)
  • Акумулятор: швидка зарядка 33W, 4315 мАг у Vivo X50 Pro та 4200 мАг у Vivo X50
  • Оперативна пам’ять: 8 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 128 ГБ, 256 ГБ
  • NFC: є

Дисплей

Обидва смартфони оснащені AMOLED-дисплеями діагоналлю 6.56 дюймів з роздільною здатністю FullHD+, але між ними є різниця – у старшої моделі дисплей загнутий, а у молодшої – плоскої.

У верхньому лівому куті дисплея розташована фронтальна камера 32 МП, і, на мою думку, таке рішення на даний момент можна назвати одним з найбільш вдалих, оскільки під час перегляду відео камера розташована під великим пальцем, завдяки чому створюється враження безрамочності.

Чіпсет

Смартфони оснащені чіпсетом Qualcomm Snapdragon 765G, якого, на мою думку, повністю вистачає для будь-яких задач, які середньостатистичний користувач може поставити перед смартфоном. Є підтримка роботи в мережах п’ятого покоління.

Товщина

У наш час на цьому аспекті нечасто акцентують увагу, але компанія Vivo позиціонує саме товщину однією з основних фішок серії X50, і з цим важко не погодитися. Враховуючи акумулятор об’ємом більше 4200 мАг у обох моделях, підтримку 5G та флагманські камери, 7.49 мм та 8 мм відповідно виглядають справді дуже непогано, і смартфони будуть не те, що одними з найтонших у своєму класі, але одними з найтонших в принципі.

Камера Vivo X50 та Vivo X50 Pro

Це ще один дуже важливий аспект Vivo X50 та Vivo X50 Pro, який, на мою думку, можна назвати одним з ключових. Нас всіх у першу чергу цікавить головний сенсор на 48 МП під назвою Sony IMX598, який був створений спеціально для компанії Vivo. Компанія згадала про те що, в об’єктиві є сім лінз, а також про апертуру F/1.6.

Головною перевагою над конкурентами є наявність у Pro-версії просунутої системи оптичної стабілізації Micro Cloud, яка працює за принципом повноцінних стабілізаторів – сенсор буде обертатися на кут до трьох градусів, тоді як OIS у рішеннях конкурентів дозволяють обертатись лише на один градус. У Vivo X50 без індексу “Pro” цієї фішки, на жаль, немає.

Також у смартфонів є ширококутний сенсор на 8 МП, перископічний телефото сенсор також на 8 МП з п’ятикратним оптичним зумом та телефото сенсор з фокусною відстанню 50 мм. Роздільна здатність фронтальної камери – 32 Мп.

Акумулятор

Vivo X50 оснащений акумулятором на 4200 мАг, а Vivo X50 Pro – на 4315 мАг. Цим, а також наявністю додаткової системи оптичної стабілізації у Pro-версії і пояснюється різниця в товщині між цими моделями. В обох моделях підтримується швидка зарядка потужністю 33W.

На мою думку, як старша, так і молодша моделі будуть показувати непогані результати в плані автономності, а швидка зарядка потужністю 33W дозволить досить швидко зарядити їх у випадку, якщо автономність все-таки недостатня, і це дуже хороші результати.

Стандарти підключення та фішки

У обох моделей є NFC, і так, на мою думку, і має бути. У старшій моделі є окремий цифро-аналоговий перетворювач AK4377A, у молодшої, на жаль, немає. З інших фішок варто зауважити останні версії Bluetooth та Wi-Fi, а також підтримку 5G.

Vivo X50 Pro+

Про цю модель я розповім дуже коротко, оскільки про неї компанія Vivo розповіла окремо і набагато менше, ніж про дві попередні. Це справді флагманська модель, яка працює на платформі Qualcomm Snapdragon 865, підтримує 120-герцовий режим дисплея, підтримує зарядку потужністю 44W та отримала іншу основну камеру.

Тут встановлений головний модуль основної камери ISOCELL GN1 на 50 МП, який підтримує і TetraCell, і NanoCell, що вперше серед камер розробки Samsung в принципі. Більше ніяких деталей про цей флагманський смартфон немає, але вона повинна з’явитися найближчим часом.

Ціни та висновки

Vivo X50 коштує 490 доларів за версію 8/128 ГБ, а 8/256 на 60 доларів дорожча. Vivo X50 Pro в таких самих версіях коштує 600 доларів та 660 відповідно. Vivo X50 Pro+, зрозуміло, найдорожча – 8/128 ГБ коштує 770$, 8/256 ГБ – 840$, а 12/256 ГБ – 840$.

На мою думку, всі три моделі вийшли справді цікавими, і їх варто розглядати, як варіант для покупки. Тим не менше, саме середня модель здається мені найцікавішою як завдяки дизайну, так і завдяки ЦАП’у та системі стабілізації, і саме Vivo X50 Pro вибрав би особисто я. Молодша також виглядає дуже непогано, особливо завдяки товщині 7.49 міліметрів.

Про старшу, на жаль, поки що відомо не так багато, тому я не став би робити якихось попередніх висновків і дочекався б нових прес-релізів, в яких нам розкриють нові деталі. Тим не менше, Vivo X50 Pro+ виглядає дуже непогано, навіть дивлячись лише на ті характеристики, які нам відомі зараз.


Не пропустіть