Огляд смартфона vivo X50: характеристики, ціна, особливості

Смартфон для огляду наданий компанією vivo

В світі смартфонів йде запекла боротьба за покупця. Цього року до неї долучилася нова лінійка від vivo – одного з найбільших виробників телефонів в Китаї. Компанія презентувала флагманську серію X50. В Україні до неї увійшли два девайси: X50 Pro та власне X50, про який і піде мова у нашому огляді.

Багато хто писав про те, що новинка від vivo – найтонший смартфон в світі з підтримкою 5G. Проте в нашому випадку це немає ніякого значення. Бо молодша модель – vivo X50, яка потрапила до нас на огляд, – оснащується Snapdragon 730. Цей процесор не підтримує п’яте покоління мобільного зв’язку.

Але зараховувати цей факт до мінусів смартфона було б якось нелогічно. Адже в Україні ще немає 5G. І взагалі невідомо коли воно з’явиться. А ось те, що вам не доведеться переплачувати за технології, якими ви не можете користуватися, – це вже очевидний плюс.

Огляд vivo X50 (фото itsider.com.ua)

Ще одна фішка флагманської серії, на якій акцентує увагу виробник, – унікальні можливості камери. Звичайно, що головні інновації дісталися Pro-версії. Однак і X50 теж є чим порадувати любителів фото та відео зйомки.

Характеристики vivo X50

  • Дисплей: 6.56 дюйми, AMOLED, HDR10+
  • Чіпсет: Snapdragon 730 + Adreno 618
  • Оперативна пам’ять: 8 ГБ
  • Внутрішня пам’ять: 128 ГБ
  • Операційна система: Android 10 (Go edition)
  • Основна камера: 48 МП (основний) + 13 МП (телефото) + 8 МП (ультраширокий) + 5 МП (макро)
  • Фронтальна камера: 32 МП
  • Стандарти підключення: Dual-SIM, USB Type-C, GPS, NFC, Bluetooth, Wi-Fi
  • Автономність: 4200 мАг, швидка зарядка
  • Офіційна ціна в Україні: 15999 грн. (на момент написання статті)

Дизайн та комплектація

Якщо ви не дуже вибагливий користувач, то в коробці з vivo X50 ви знайдете все, що може знадобитися для зручного користування телефоном. Тут є і простенький силіконовий чохол, і швидка 33-ватна зарядка, і гарнітура. Навіть захисне скло вже наклеєне на екран.

Огляд vivo X50 (фото itsider.com.ua)

Щоправда, X50 немає окремого «входу» для навушників. Проте виробник подбав і про це – у комплекті є спеціальний адаптер з Type-C на штекер jack 3,5 міліметра.

З точки зору дизайну смартфон виконано з прицілом на преміальний сегмент. Хоча лицьова сторона має невигадливий вигляд. Тут немає ані «водоспадів», ані «чуба». Лише великий екран з мінімальними рамками та чорна «крапля» в лівому верхньому куті, за якою сховалася фронтальна камера.

Найцікавіше виглядає задня панель смартфона. Вона виконана з матового скла з глянцево-чорним градієнтом під ним. Матова текстура приємна на дотик та в побуті більш практична, аніж полірована – на матовій поверхні майже не видно відбитків пальців та іншого бруду.

Ще одне дизайнерське рішення, яке звертає на себе увагу, – це скляна вставка зверху X50. Вона контрастує на фоні рамки смартфону, що виконана з полірованого алюмінію.

В лівому верхньому куті задньої панелі вишикувалися модулі основної камери. Поряд також розташована світлодіодна стрічка спалаху. Камера не надто стирчить, але все одно робить смартфон хитким на рівній поверхні.

В цілому vivo X50 зібрано якісно. Єдине що розчаровує – відсутність належного захисту від вологи та пилу. Виробник взагалі не надає інформації щодо IP рейтингу смартфона. І це породжує певні питання.

Огляд vivo X50 (фото itsider.com.ua)

Дисплей

Vivo X50 має великий 6,56-дюймовий AMOLED-дисплей, який займає майже всю передню панель. Його роздільна здатність – 2376×1080.

Екран підтримує високу частоту оновлення – 90 Гц. Однак у деяких випадках смартфон автоматично перемикається на 60 Гц. Це відбувається, коли відкриваєш такі додатки, як, наприклад, «камера», «галерея», «музика» чи «компас».

Дисплей має три колірні версії налаштувань за замовчуванням: стандартний, звичайний та яскравий. Але кольорову температуру також можна регулювати й вручну.

У більшості випадків екран поводить себе відмінно. Точність передачі картинки в стандартному режимі дуже хороша – кольори насичені та немає проблем з балансом білого. А під сонячним світлом дисплей автоматично додає яскравості.

Єдине зауваження – кути огляду. Особливо помітно «зсув» червоного кольору на світлих зображеннях. Це несуттєва проблема, проте вона існує.

Камера vivo X50

Основна камера на задній панелі складається з чотирьох модулів, які за своїми властивостями дуже схожі з Pro-версією. Перш за все ви отримаєте 48-мегапіксельний датчик Sony IMX598. Щоправда, в ньому відсутня рекламована «карданна» стабілізація – вона доступна лише у X50 Pro. Проте можливість оптичної стабілізації зображення збережено.

Огляд vivo X50 (фото itsider.com.ua)

Також тут є телевізійний та ультраширокий об’єктив. Єдине, що відрізняє X50 від Pro-версії, – це 5-мегапіксельний модуль, який тут замінив перископічну камеру.

Що стосується відеозапису, vivo X50 може записувати 4K 30p або 1080p 60p відео з основного об’єктива. Ультраширокий обмежується лише 1080p 30p. Телеоб’єктив взагалі не робить відео. А все масштабування здійснюється цифровим способом.

При денному освітленні основна камера відмінно виконує свою роботу. Зображення відрізняються гарною деталізацією, контрастом та балансом білого. Кольори яскраві. Іноді навіть занадто яскраві, але в цілому виглядають приємно.

Ультраширокий об’єктив дещо поступається основному. Кольори і контраст все ще на належному рівні, але рівень деталізації нижче.

Телекамера робить пристойні знімки. Вони придатні для використання. Проте двократний зум не заслуговує на якусь особливу увагу.

І нарешті макрооб’єктив. Він здатен робити придатні для використання фото, але знімати доводиться майже впритул. Через це виникають проблеми з освітленням – смартфон перекриває майже все корисне світло.

А ось нічний режим працює досить добре.

Процесор

Смартфон vivo X50 оснащується Qualcomm Snapdragon 730. Це, звичайно, не найпотужніший процесор сьогодення. Проте проблем с продуктивністю у телефону не виникає – вона в цілому вище середньої. Якщо ви не є завзятим геймером, то X50 здатен порадувати вас своєю жвавістю.

Але якщо ви любити пограти, то Snapdragon 730 з графічним процесором Adreno 618 буде не найкращим вибором.

Огляд vivo X50 (фото itsider.com.ua)

Автономність

Завдяки не дуже потужному та невибагливому процесору та відносно великому акумулятору (4200 мАг) vivo X50 демонструє непоганий показник автономності. Навіть за умови активного використання під кінець дня, як правило, лишається, щонайменш, третина заряду.

А якщо користуватися смартфоном економно, то акумулятора може вистачить навіть на два дні.

Ще одна перевага – X50 підтримує швидку зарядку, а в комплекті з телефонам йде зарядний пристрій потужністю 33 вати. Він здатен повністю зарядити смартфон за 1 годину 15 хвилин. До недоліків можна було б выднести те, що X50 не підтримує бездротову зарядку, але в цьому ціновому діапазоні практично немає смартфонів з такою функцією.

Огляд vivo X50 (фото itsider.com.ua)

Висновки

X50 має сучасний дизайн, гарний дисплей та добру продуктивність. Окремої уваги заслуговує камера. Особливо її нічний режим. В цілому це достойна робоча «конячка».

Головне питання, яке виникає, – наскільки X50 поступається Pro-версії, і чи варто переплачувати 10 тисяч гривень за флагман? Відповідь залежить від ваших потреб. У більшості випадків X50 вистачить з головою. Він здатен робити гарні знімки та вирішувати поточні завдання досить жваво.

Проте треба визнати, що у vivo X50 в його ціновому діапазоні дуже багато потужних конкурентів, з якими поки що маловідомому в Україні бренду змагатися буде важко. І не виключно, що компанії все ж таки доведеться переглядати цінову політику.


Не пропустіть