Що відомо про Xiaomi Mi Band 5: характеристики, ціна, чутки, особливості майбутнього бестселера

Xiaomi Mi Band 5 - все, що відомо на даний момент

Популярність фітнес-браслетів з кожним роком росте, і в цьому немає нічого дивного, оскільки ці пристрої стали вже звичними для молодої аудиторії. За справді невелику суму користувач отримує дуже багато функцій, яких раніше було годі очікувати й від значно дорожчих смарт-годинників. Це справді ті пристрої, які повністю відпрацьовують свою ціну, яка, до того ж, справді невисока.

  • Огляд Xiaomi Mi Band 5: характеристики, головні особливості та ціна кращого фітнес-трекера на ринку

З року в рік компанія Xiaomi випускає свої фітнес-браслети Mi Band, які залишаються лідерами продаж. Це пов’язано з тим, що Xiaomi Mi Band щороку пропонує найкраще співвідношення ціни до якості на ринку. Незважаючи на те, що конкуренти намагаються наздогнати Xiaomi, пропонуючи альтернативні рішення, але Mi Band все одно продається найкраще і став вже культовим девайсом.

На даний момент останнє покоління Xiaomi Mi Band – четверте, і воно вийшло вже рік назад. Його можна назвати справді вдалим – кольоровим AMOLED-дисплей, непоганий дизайн, чудова автономність, а також NFC, який є старшій версій і який віднедавна можна використовувати для безконтактних оплат, в тому числі й на міжнародному ринку. Якщо раніше NFC працював лише з системою Mi Pay і за межами Китаю не мав сенсу, то зараз модуль можна використовувати і з системою MasterPass, тобто ним може скористатись будь-який власник карти MasterCard. На жаль, Mi Band 4 почав підтримувати MasterPass буквально на днях, через що користувачам простіше дочекатися п’ятого покоління, про яке я й хочу розповісти.

Xiaomi Mi Band 5 – це браслет, про який ходила просто неймовірна кількість чуток. Були найбільш дивовижні припущення, включно з тим, що компанія Xiaomi зробить його повністю безрамковим, при цьому залишивши сенсорну чорну кнопку, як у Mi Band 2, прямо в дисплеї, а також з тим, що браслет отримає можливість приймати виклики. Цього всього не варто очікувати, як мінімум, у п’ятому поколінні Mi Band, бо компанія Xiaomi не може дозволити собі випускати настільки інноваційні пристрої з різницею лише в рік, та й за такою ціною.

Тим не менше, Xiaomi Mi Band 5, судячи з тієї інформації, яка вже є і яку можна назвати достовірною, вийде справді інноваційним. Xiaomi вже тизерить цей пристрій, а анонсувати його повинні вже буквально в цей четвер, 11-го червня.

Дизайн Xiaomi Mi Band 5

Думаю, ніхто не буде сперечатися з тим, що Xiaomi Mi Band – це, серед іншого, досить стильний девайс, через що дизайн завжди цікавив користувачів. На щастя, з тизерів, які є вже зараз, можна зробити деякі висновки.

По-перше, варто зауважити, що загальний дизайн передньої панелі, та й капсули браслета не особливо змінився – той самий чорний овальний корпус, та сама сенсорна кнопка. По-друге, можна зразу помітити, що, як ми й могли дізнатися з витоків інформації, дисплей пристрою виріс, причому досить відчутно. По-третє, на старті продаж має бути багато різних кольорових варіантів, які будуть доступними для покупки.

Дисплей Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5, якщо вірити інсайдерській інформації, отримає дисплей діагоналлю 1.2 дюйма з роздільною здатністю 360×180 пікселів. Ця інформація виглядає досить правдоподібно, оскільки в минулому поколінні був дисплей з діагоналлю 0.95 дюймів, і десь на четвертину, судячи з офіційних тизерів, він і виріс. Тип матриці – OLED/AMOLED, дисплей гарантовано буде сенсорним.

Фейкове зображення Xiaomi Mi Band 5

NFC

Це той параметр, який справді хвилює багатьох потенційних покупців. Це не дивно, оскільки можливість безконтактної оплати за допомогою наручного девайса – це справді зручно і класно, і Xiaomi Mi Band 5 в NFC-версії, як і Xiaomi Mi Band 4 в цій самій версії, зможе запропонувати користувачу таку можливість.

Тут буде підтримка тієї ж системи MasterPass, яка підтримується в Mi Band 4, але варто розуміти, що NFC-версія може поступити в продажу пізніше від звичайної, оскільки саме так було минулого року. Тому якщо для вас NFC є важливим параметром, не варто гнатися за тим, щоб купити Mi Band 5 на старті продаж, а дочекатися старту продаж старшої версії.

Автономність

Xiaomi Mi Band 5 в плані автономності буде чудовим, і тут явно нема причин для хвилювання. Час автономної роботи, залежно від темпу використання, гарантовано складає більше трьох тижнів у всіх поколінь Mi Band, включно з останнім і найбільш просунутим, четвертим. Особисто в мене нема сумнівів, що це покоління буде чимось відрізнятися від цьому плані від попереднього.

Є багато чуток щодо конектора, який буде в Xiaomi Mi Band – від старого пропрієтарного чи нового пропрієтарного (варто нагадати, що Xiaomi часто міняє конектор, і кожен раз це власна розробка), до встановлення прямо в корпус повноцінного USB-A конектора, як це вже було в Redmi Band.

Фішки Xiaomi Mi Band 5

В Xiaomi Mi Band 4 було досить багато фішок, а Xiaomi Mi Band 5 отримає ще більше. В Xiaomi Mi Band 4 була підтримка голосового асистента Xiao AI, який працював лише в Китаї, а в Mi Band 5 повинна бути підтримка голосового асистента Amazon Alexa, завдяки чому його можна буде використовувати у всіх країнах. Щоправда, варто розуміти, що асистент зможе лише відповідати текстом на дисплеї, оскільки в нього буде мікрофон, щоб чути користувача, але не буде динаміка, щоб подавати якісь звуки чи голос.

Також в Xiaomi Mi Band 5 буде можливість управління не лише музичним плеєром, як це було в Mi Band 4, а й можливість дистанційно керувати затвором камери, що буде справді зручно в деяких сценаріях зйомки. Mi Band 5 також буде оснащений пульсоксиметр, що дозволить вимірювати рівень кисню в крові. В четвертому поколінні цього не було, хоча деякі конкурентні рішення вже мали цю можливість. В Mi Band 5, якщо вірити витокам інформації від інсайдерів, буде 11 видів тренувань, показники яких браслет зможе відстежувати.

Ціни Xiaomi Mi Band 5

Згідно з останніми чутками, Mi Band 5 має позиціонуватися таким же доступним пристроєм, якими були його попередники. Фітнес-браслет буде випущений в Китаї за 179 юанів (26 доларів США). В Україні слід очікувати ціну менш ніж 1000 грн.

Як завжди, Xiaomi співпрацюватиме з Huami в створенні цього пристрою. Проте, поки немає яких-небудь офіційних подробиць, але разом з тим, наявні чутки радують, і NFC для міжнародного ринку повинен стати хітом. Як ви думаєте?

Не пропустіть