Огляд Xiaomi Mi Band 5: характеристики, головні особливості та ціна кращого фітнес-трекера на ринку

Xiaomi Mi Band 5: магнітна зарядка, NFC і «народна» ціна

Компанія Xiaomi нарешті презентувала нове, п’яте покоління Xiaomi Mi Band. Цей фітнес-браслет знову можна назвати найкращим на ринку за сукупністю характеристик та ціни, тому при виборі варто без зволікань брати саме цю модель.

Характеристики Xiaomi Mi Band 5

  • Дисплей: 1.2 дюйма AMOLED 126 x 294 2.5D
  • Автономність: 100 мАг (заявлена автономність 14 днів)
  • Підключення: Bluetooth 5.0
  • Захист від води: 5 АТМ
  • Сенсор: датчик серцебиття, SpO2 сенсор, NFC, датчик наближення
  • Кольори: чорний, фіолетовий, червоний, синій, сірий, рожевий, жовтий, зелений

Дисплей

З року в рік Xiaomi Mi Band отримував все кращий і кращий дисплей, і цьогорічна модель також не стала винятком. Дисплей виріс на 0.25 дюйма (а це в рамках дисплеїв для фітнес-браслетів справді немало), а його роздільна здатність тепер на рівні 126 х 294 пікселів. Тут, як і в Mi Band 4, встановлена кольорова AMOLED-матриця. Сам дисплей, звісно ж, сенсорний.

Автономність

Загалом саме час автономної роботи завжди був дуже важливою перевагою фітнес-браслетів Mi Band. Завдяки тому, що вони мали досить прості дисплеї та не найтонший корпус, акумулятор дозволяв працювати від двох тижнів на одному заряді акумулятора (а переважно це були три-чотири тижні, враховуючи, що переважно користувачі не використовують всі сенсори і можливості браслета щодня).

В цьому поколінні заявлена автономність на рівні 14 днів, що на тиждень менше, ніж минулого року, але, по-перше, розмір дисплея відчутно виріс при збереженні габаритів попереднього покоління, а по-друге, навіть два тижні – це справді чудовий показник на фоні смарт-годинників, які часто пропонують таку саму функціональність.

Ще одним справді важливим нововведенням можна назвати оновлений магнітний конектор, який дозволяє заряджати Xiaomi Mi Band 5, не виймаючи саму капсулу з чохла, як це було в абсолютно всіх попередніх поколіннях. Це значно зручніше, бо дозволяє швидше поставити його заряджатись.

NFC

Це важливий пункт, тому про нього варто розповісти детальніше. Компанія, як і в ситуації з третім та четвертим поколінням Mi Band, випустила п’яте у версіях з NFC та без, і я вважаю, що це правильне рішення, бо дозволяє знизити ціну пристрою для тих, кому цей модуль не потрібний.

Але більшості читачів, думаю, все-таки цікава можливість безконтактної оплати за допомогою фітнес-браслета, тому спішу втішити – вона буде, щоправда, лише для власників карт MasterCard. На превеликий жаль, довгоочікуваної підтримки Google Pay немає, але в тому випадку, якщо у вас карта MasterCard, нема причин для хвилювання – ви зможете оплачувати покупки, використовуючи Xiaomi Mi Band 5.

Сенсори

Xiaomi Mi Band 5 в цьому плані також став кращим за попереднє покоління. По-перше, тепер покращилося відстеження сну завдяки покращеному сенсору серцебиття. Xiaomi заявляє, що фітнес-браслет зможе визначати проблеми зі сном, аналізуючи зібрані дані, після чого в мобільному додатку давати поради щодо покращення якості сну.

Також Xiaomi Mi Band 5 отримав трекер рівня кисню в крові та пульсоксиметр, яких не було в Mi Band 4. Тепер трекер може відстежити рівень кисню в крові, причому він може робити це 8 годин підряд. Пульсоксиметр також допоможе краще відстежити якість сну, завдяки чому зможе більш точно підібрати поради для вас. Також Xiaomi Mi Band 5 став першим фітнес-браслетом Xiaomi з можливістю відстеження менструальних циклів.

Голосовий асистент

Це ще одне важливе нововведення Xiaomi Mi Band 5. На презентації, оскільки вона була присвячена китайській версії, ми побачили лише інформацію про підтримку голосового асистента Xiao AI, але це нас не цікавить. По-перше, він був і в попередньому поколінні Xiaomi Mi Band, по-друге, він підтримує лише китайську мову, що робить його непотрібним в інших країнах.

Набагато цікавішою для нас є підтримка голосового асистента Amazon Alexa, який, хоч і не всім, але можна використовувати в наших реаліях (він підтримує лише англійську мову). Скоріш за все, про підтримку Amazon Alexa буде сказано на міжнародній презентації Xiaomi Mi Band 5.

Інтеграція зі смартфоном

Mi Band 5 став ще кращим в плані інтеграції зі смартфоном, ніж Mi Band 4. Як і раніше, ви можете отримувати сповіщення від мобільних додатків, сповіщення про вхідні виклики та повідомлення прямо на фітнес-браслет, є можливість керувати музикальним плеєром смартфона під час прослуховування музики, а також функція “Знайти мій телефон”.

Тим не менше, є й цілковито нова можливість дистанційно керувати камерою смартфона. Якщо вам знайомий механізм роботи стилуса Galaxy Note 20 для дистанційного керування камерою, просто скажу – тут приблизно те саме, оскільки є одна кнопка спуску затвору, яка дозоляє зробити фото або почати/зупинити запис відео.

Версії, ціни та висновки

Xiaomi Mi Band 5, як я вже згадував раніше, буде доступний у версіях з NFC і без. Офіційна ціна молодшої версії – 26 доларів, старшої – 32 долари, і цим Mi Band 5 приємно здивував, оскільки ціни на рівні минулорічної моделі. На міжнародному ринку варто очікувати подорожчання кожної версії на приблизно 10 доларів відповідно. Mi Band 5 буде доступним з чорним, жовтим, червоним, синім, сірим, фіолетовим, рожевим та зеленим ремінцем.

Xiaomi Mi Band 5 – це справді хороший продукт, і його варто розглядати в першу чергу, якщо ви хочете купити фітнес-браслет. Щоправда, я б радив не спішити з покупкою і дочекатись релізу міжнародної версії з NFC, якщо ви хочете мати можливість оплати покупок за допомогою браслета, оскільки там можуть бути свої нюанси з китайською/глобальною версією.

Не пропустіть