Огляд Poco F2 Pro від Xiaomi: характеристики, головні особливості та ціни

Майже два роки пройшло відтоді, як у 2018-му році був анонсований Poco F1. Смартфон, враховуючи його начинку та камеру, був просто неймовірно дешевим – його продавали буквально у 2-3 рази дешевше, ніж рішення конкурентів – буквально за 300 доларів. Цей смартфон зразу став бестселером, і ним навіть зараз користується дуже багато задоволених користувачів.

Після єдиної моделі Poco F1 компанія ніби щезла з інформаційного простору. Всі очікували виходу Poco F2 минулого року, і навіть ходили відповідні чутки, але всі вони виявились фейком, оскільки компанія так нічого й не випустила. В кінці 2019-го року компанія Redmi випустила свій перший смартфон з підтримкою роботи в мережах п’ятого покоління – Redmi K30 5G, який став також першим смартфоном компанії з частотою оновлення дисплея 120 Гц, і він пізніше вийшов під брендом Poco як “Poco X2”.

Сьогодні під брендом Poco таки був презентований флагманський смартфон Poco F2 Pro, який став перебрендованою версією Redmi K30 Pro, але він вже відійшов від початкової концепції бюджетного флагмана. Чи не відійшов? Давайте розберемося.

Характеристики Poco F2 Pro

  • Дисплей: Super AMOLED 6.67 дюймів Full HD+, максимальна яскравість – 800 ніт, локальна пікова яскравість – 1200 ніт;
  • Чіпсет: Snapdragon 865;
  • Акумулятор: 4700 мАг, швидка зарядка потужністю 30W;
  • Пам’ять: 6/128 ГБ, 8/256 ГБ;
  • Камера: основна – Sony IMX686 64 МП, ширококутний 13 МП, макро 5МП, датчик глибини сцени 2 МП, фронтальна – 20 МП;
  • Стандарти підключення: USB-C, джек 3.5 мм, ІЧ-порт, NFC.

Дисплей

Як запевняє Poco, в F2 Pro встановлений флагманський дисплей, і це, в принципі, правда, але тільки частково. Плюс дисплея полягає в тому, що його справді можна назвати умовно “безрамковим” завдяки відсутності вирізів, крапель і т.д., – тут така сама висувна камера, як у минулорічному Xiaomi Mi 9T/9T Pro.

І цей дисплей був би справді ідеальним у всьому, якби не частота оновлення, яка складає 120 Гц. Це справді незрозуміло, оскільки Poco X2, який позиціонується, як молодша модель в новому модельному ряду Poco, отримала дисплей з флагманською частотою оновлення 120 Гц.

Але не варто переживати, оскільки компанія може випустити програмне оновлення, яке дозволить підняти частоту дисплея. І ні, це не моя вигадка – прецедент вже кілька днів назад сформувала компанія Meizu, випустивши оновлення для своїх нових флагманів Meizu 17 та Meizu Pro. Вони вийшли з частотою оновлення 90 Гц, а оновлення дозволить працювати в режимі 120 Гц. Наш огляд Meizu 17/17 Pro можна прочитати за посиланням.

Чіпсет

В цьому плані нічого неочікуваного – Poco F2 Pro отримав чіпсет Snapdragon 865, який на даний момент є топовим. Тепер, після виходу Poco F2 Pro на Qualcomm Snapdragon 865 стає незрозуміло, на якому чіпсеті вийде Poco F2 (якщо він, звісно, вийде).

Пам’ять

Poco F2 Pro отримав адекватний об’єм пам’яті для нашого часу – 6 ГБ оперативної пам’яті та 128 ГБ постійної у стандартній версії. На щастя, компанія не стала йти по стопах Apple, Google та деяких інших компаній, ставлячи у молодшу версію флагманського смартфона 64 ГБ внутрішньої пам’яті.

Старша версія – 8/256 ГБ не особливо дорожча, і вона справді має сенс. Якщо вам хочеться купити смартфон з якомога більшим потенціалом, особливо я радив би вже вибирати смартфони з 8 ГБ оперативної пам’яті, принаймні у випадку, якщо цей смартфон працює на програмному забезпеченні компанії Xiaomi. MIUI 11 сама може споживати більше 3 ГБ оперативної пам’яті, а MIUI 12 повинна споживати ще більше, і для кращої багатозадачності варто купувати смартфони з якомога більшим об’ємом оперативки.

Камера

Смартфон отримав справді непогану основну квадрокамеру. Головний модуль – Sony IMX686 на 64 МП, другий – ширококутний на 13 МП, макро модуль на 5 МП та датчик глибини сцени на 2 МП. Фронтальна камера в Poco F2 Pro висувна, як і в Xiaomi Mi 9T Pro, що справді можна назвати вдалим рішенням.

Поки що невідомо, як саме знімає камера Poco F2 Pro, оскільки немає достовірних тестів від незалежних користувачів, а довіряти тестам, які проводять самі компанії, я не звик. Враховуючи ціну Poco F2 Pro, яка зараз є однією з найнижчих у сегменті, його камеру можна вважати більш-менш адекватною навіть дивлячись на сухі характеристики.

Стандарти підключення

В нього є буквально все – USB-C, і джек 3.5 мм, і модуль NFC для безконтактної оплати, але слота під карту пам’яті, на жаль, немає. Смартфон може працювати у мережах 4G LTE та 5G.

Ціна

З однієї сторони, все непогано, оскільки раніше ходили чутки про відчутно вищі ціни, а з іншої – в першому поколінні все було набагато краще в плані ціни. Poco F2 Pro у версії 6/128 ГБ коштує 499 євро, а 8/256 ГБ – 599 євро. Ціни цілком гуманні, враховуючи тенденцію на флагмани за 1000$, що зараз демонструють буквально всі виробники, а з іншої – за цю ж ціну є Meizu та Realme, які особисто мені здаються цікавішими.

В Україні вже можна замовити Poco F2 Pro у версії 6 + 128 ГБ за ціною 16 999 гривень. Ціна топової версії на 256 ГБ поки невідома. Новинка буде доступна у продажу з 4 червня.

Висновки

Poco F2 Pro мав величезний потенціал, але, на мою думку, через дисплей з частотою оновлення 60 Гц його покупка майже втратила сенс. Зараз висока частота оновлення – це стандарт для флагманів, який потроху переходить навіть у сегмент бюджетних смартфонів за 200 доларів, ідеальним прикладом чого є недавно випущені Realme 6 та Realme 6 Pro, наш огляд яких можна прочитати за посиланням.

Якщо ж для вас частота оновлення дисплея не є важливою складовою, смартфон можна назвати дуже навіть непоганим. У такому випадку раджу придивитися саме до старшої версії з 8 ГБ оперативної та 256 ГБ внутрішньої пам’яті.


Не пропустіть