Огляд Realme 6 та Realme 6 Pro – нові “вбивці” Xiaomi в бюджетному сегменті?

Смартфони для огляду надані магазином Цитрус

Ми отримали від магазину Цитрус на огляд дві новинки компанії Realme, яка тільки недавно вийшла на український ринок, презентувавши смартфони та навушники за доступними цінами – навіть більше, вона явно націлена на те, щоб відібрати шматок ринку у Xiaomi. Ці новинки – моделі Realme 6 та Realme 6 Pro, які вже доступні українським покупцям. Давайте розберемося у всіх позитивних та негативних сторонах даних девайсів.

Realme 6

Давайте спершу обговоримо молодшого представника нового модельного ряду Realme, і тоді перейдемо до Pro-версії та порівняння.

Характеристики Realme 6

  • Дисплей: LCD; 1080 x 2400; 90 Гц; 480 ніт; 6.5”
  • ОС: Android 10; Realme UI
  • Чіпсет: MediaTek Helio G90T
  • Внутрішня пам’ять: 128 ГБ
  • Оперативна пам’ять: 8 ГБ
  • Основна камера: 64 МП + 8 МП + 2 МП + 2 МП
  • Фронтальна камера: 16 МП
  • Автономність: 4300 мАг; 30W; USB-C 2.0
  • NFC: є
  • джек 3.5 мм: є
  • Сканер відбитка пальця: на бічній грані
  • Колір: Біла комета

Комплект

В коробці зі смартфоном, окрім макулатури, йде кабель USB-C, блок швидкої зарядки потужністю 30W, простий силіконовий чохол, який згодиться на перший час, але згодом його бажано змінити на кращий, хоча, як для комплектного бюджетного чохла бюджетного смартфона, це цілком непогано. Також варто зауважити, що на дисплей зразу наклеєна захисна плівка, яка чудово виконує свою функцію. Вона досить легко заляпується, але й відтерти сліди також неважко, тому для комплектної плівки – нормально.

Корпус

Як задня, так і передня панелі смартфона виконані зі скла, але у випадку передньої панелі це скло Corning Gorilla Glass 5, а от походження скла, з якого виконана задня панель, не уточнюється. Основна квадрокамера розташована вертикально у верхній лівій частині панелі, а напис “realme”, розміщений також вертикально – у нижній лівій частині. Товщина корпусу – 8.9 мм, вага – 191 грам.

Варто також зазначити наявність джека 3.5 мм, який для багатьох покупців стане приємним бонусом. Рамка та решта корпусу виконаны з пластику, проте выдчуття “дешевизни” не виникає, корпус якісний, відчувається як більш дорогі аналоги з металі. Рамки довкола дисплея справді тонкі, хоча знизу вона відчутно більша. До речі, на задній панелі досить красивий візерунок у вигляді букви “V”. Кольорів корпусу, на жаль, на вибір лише два – синій та перламутровий білий. Враховуючи розмір, начинку та об’єм акумулятора, смартфон нам здався досить легким.

Дисплей

Realme 6 отримав IPS дисплей діагоналлю 6.5 дюймів з роздільною здатністю 1080 x 2400 (FullHD+ з поправкою на співвідношення сторін 20:9, показник PPI – 405), але це все стандартно, нас у цьому дисплеї цікавить інше – частота оновлення в 90 Гц. Саме на цю фішку Realme поставила дуже багато, адже смартфон отримав фішку, яка за його ціну – безпрецедентна.

Так, в ньому IPS-матриця, а не AMOLED, що не дозволило вбудувати в нього сканер відбитка пальця, але, по-перше, матриця якісна та приємна, а головне – плавна, завдяки частоті оновлення 90 Гц. І саме ця фішка вигідно вирізняє Realme 6 Pro на фоні конкурентів.

Також в дисплеї є новомодний виріз у лівому верхньому куті, в якому розташована фронтальна камера. Нам більше сподобався дисплей саме в цій, молодшій моделі, він трішки, майже невідчутно менший, але при цьому в нього врізана лише ця фронтальна камера, що виглядає більш естетично.

Дисплей приємний, і, що справді добре – дуже яскравий та насичений, на сонці читається комфортно. Підвищена частота справді справляє враження, навіть не враховуючи ціну, а якщо взяти до уваги ціну, то як Realme 6, так і 6 Pro взагалі поза конкуренцією.

Камера

Realme 6 отримав основну камеру на 64МП, і в цьому плані він також схожий на Redmi Note 8 Pro. Камера досить середня, але за ціну смартфона вона нам цілком сподобалась як в плані зйомки фото, так і відео. При вечірній зйомці картинка не така хороша, як хотілось би, але смартфон показує себе краще, ніж прямий конкурент від Xiaomi.

Камера нам сподобалась більше саме в плані фото, ніж відео – по наших суб’ктивних відчуттях, якість фото тут краща, ніж у Redmi Note 8 Pro, а відеозйомка приблизно на одному рівні. Вона видає досить достойні знімки, є електронна стабілізація зображення при зйомці відео, яке, до речі, смартфон записує в роздільній здатності 4К (3840 х 2160) при частоті 30fps, а на фронтальну камеру – Full HD (1920 х 1080) при частоті 30fps. Тут важливо розуміти, що вона не відстає від конкурентів, але при цьому випереджає майже у всьому решта.  Нажаль детальніший огляд в умовах карантину зробити не вдалося.

Чіпсет

Realme 6 отримав субфлагманську платформу Helio G90T (12нм, 2,05 ГГц), яку ми вже раніше бачили у минулорічному Redmi Note 8 Pro. Вона прекрасно показує себе в іграх та інтерфейсі системи, хоча в іграх не завжди є ті самі 90 Гц, які апаратно підтримує дисплей.

Це може бути пов’язано як з потужністю смартфона, яка в деякі моменти недостатня для запуску гри з такою частотою кадрів, так і з оптимізацією гри, яка може просто не підтримувати 90 Гц. По наших відчуттях, чіпсета цілком достатньо для повсякденного користування та ігор навіть в 90 Гц, ніякого дискомфорту та лагів немає, нагрів при грі незначний.

Автономність

В плані автономності смартфон показує себе непогано, незважаючи на не найменш енергоефективну платформу та не найбільший акумулятор, об’єм якого складає 4300 мАг.

Швидка зарядка дозволяє зарядити його повністю від нуля до ста відсотків за 55 хвилин, а все завдяки зарядці потужністю 30W, що в смартфоні з таким цінником – справді круто, і у конкурентів такого немає.

У нас він стабільно працював повний робочий день, при цьому ми досить активно тестували його в іграх та бенчмарках, але він вперто не здавався і дотягував до кінця дня. Тому так, якщо ви не дуже активний користувач, цього смартфона може вистачити і на два дні.

Пам’ять

В смартфоні, який ми отримали на огляд 8 Гб оперативної та 128 Гб вбудованої пам’яті, і це дуже хороший показник, цього достатньо для комфортного користування, тим більше, що вбудований об’єм ще можна розширити за допомогою карти пам’яті microSD, причому слот не гібридний, як ми звикли (SIM + SIM/microSD), а повноцінний, на дві SIM-карти та карту пам’яті, максимальний об’єм якої, до речі – 256 ГБ.

Якщо мова йде про стандарти пам’яті, то тут як з оперативною, так і з внутрішньою все дуже непогано – оперативна пам’ять у нас стандарту LPDDR4X, а внутрішня – UFS 2.1, а таку пам’ять, я нагадаю, ще минулого року ставили у більшу частину флагманських смартфонів, цінник яких був, та і є значно вищим за Realme 6.

Стандарти зв’язку

З цим у Realme 6 немає жодних проблем – він укомплектований по повній програмі. Є і Bluetooth п’ятої версії, і Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, FM-радіо, і головне – так, смартфон, на відміну від китайської версії, таки отримав NFC, через що він тепер взагалі поза конкуренцією, враховуючи всі його характеристики. Якщо раніше при виборі “Redmi Note 9 Pro чи Realme 6” можна було ще задуматись, оскільки за інформацією, яка була на той час, ні той, ні той смартфон не мали NFC, то тепер, коли Realme 6 вийшов на український ринок з NFC, вибір очевидний. Жодних проблем зі з’єднанням ні в плані Wi-Fі та 4G, ні в плані Bluetooth ми не виявили.

Ціни

В Магазині Цитрус realme 6 буде представлений в трьох варіаціях пам’яті з наступними цінами:

  • realme 6 4/64 Гб – 6599 грн
  • relame 6 4/128 Гб – 6999 грн
  • realme 6 8/128 Гб – 7299 грн

Realme 6 Pro

Тепер про старшу модель, яка має і свої переваги, і свої компроміси, але, тим не менше, достойна нашої уваги не менше, ніж Realme 6 Pro.

Характеристики

  • Дисплей: LCD; 1080 x 2400; 90 Гц; 480 ніт; 6.6”;
  • Операційна система: Android 10; Realme UI;
  • Чіпсет: Snapdragon 720G;
  • Пам’ять: 128 ГБ;
  • Оперативна пам’ять: 8 ГБ;
  • Основна камера: 64 МП + 12 МП + 8 МП + 2 МП
  • Фронтальна камера: 16 МП + 8 МП
  • Автономність: 4300 мАг; 30W; USB-C 2.0
  • NFC: є
  • джек 3.5 мм: є
  • Сканер відбитка пальця: на бічній грані
  • Колір: червоний

Комплект

В Realme 6 Pro в комплекті все те саме, що й у звичайної версії – адаптер живлення потужністю 30W, кабель USB-C на USB-A, прозорий силіконовий чохол та плівка, яка наклеєна на дисплей вже з коробки.

Корпус

Realme 6 Pro також отримав корпус зі склом спереду і ззаду і також пластиком на рамках і по периметру, але він дещо відрізняється від Realme 6. Товщина корпусу – така сама (8.9 мм), а от вага більша – 202 грами.

Ззаду розміщення елементів таке саме (вертикальний напис “realme” в лівому нижньому куті задньої панелі, а вертикальна квадрокамера – у правому верхньому її куті). А от візерунок на задній панелі інший, якщо у Realme 6 це літера “V”, то у Realme 6 Pro це значок блискавки на всю задню панель.

Кольорів у Realme 6 Pro також два, але вони інші – синій і червоний. Корпус приємний на дотик, непогано лежить в руці. Він позиціонується компанією, як смартфон для ігор та мультимедіа, та ідеально справляється зі своїми задачами, при цьому нагрів не відчутний навіть у іграх, які споживають досить багато ресурсів.

Камера

У Realme 6 Pro та Realme 6 камери дещо відрізняються. В основній камері замість сенсора глибини на 2 Мп у Realme 6 тут телефото модуль на 12 МП, завдяки якому в Realme 6 Pro є двократний оптичний зум. Також є додаткова фронтальна камера на 8 МП з ультрашироким кутом, що буде приємним бонусом для любителів селфі в компанії друзів.

Ми не побачили особливої різниці в плані основної камери з Realme 6, але телефото модуль – це приємно, бо у вас з’являється можливість двократного оптичного наближення, і ми знайшли цьому багато сценаріїв застосування.

Також варто зазначити, що в тому ціновому діапазоні, в якому знаходиться даний девай, даний набір камер “додає балів” в користь цього смартфона.

Дисплей

В Realme 6 Pro дисплей трохи більший, ніж у Realme 6 (6,6 дюймів проти 6,5 дюймів), але це несуттєво, оскільки все решта (роздільна здатність, співвідношення сторін, частота оновлення дисплея) – таке саме, а от вигляд інший – все через подвійну камеру, врізану в лівому верхньому куті дисплея. З одної сторони це плюс, адже ви отримуєте додаткову ультрашироку камеру на 8 МП, але з іншої – все-таки круглий виріз під одну камеру виглядає красивіше, та й займає менше місця на передній панелі.

Взагалі цього року вирізи такого типу – тренд, який треба прийняти. Читабельність на сонці у нього така ж сама, як у Realme 6, але він нам сподобався трохи менше через виріз під здвоєну камеру, який, хоч і не заважає при повсякденній роботі, але виглядає не так естестично, як акуратний круглий виріз в Realme 6.

Автономність

Тут також акумулятор на 4300 мАг та зарядка потужністю 30W з коробки, як і у Realme 6, але може здатися, що у Snapdragon 720G та MediaTek Helio G90T є відчутна різниця в енергоспоживанні не в користь останнього через вищий техпроцес (8 нм у 720G проти 12 нм у G90T), але насправді різниця взагалі несуттєва – обидві моделі стабільно живуть більше одного дня дуже активного використання. Ми намагалися тестувати їх приблизно однакову кількість часу, і вони продемонстрували майже однакові результати.

Чіпсет

От в плані чіпсета Realme 6 Pro може багатьом покупцям здатися цікавішим, ніж стандартна модель, бо тут стоїть не MediaTek Helio G90T, а новенький Snapdragon 720G (8 нм), який, до речі, що дивно, показує себе в іграх інколи навіть краще, ніж Snapdragon 730G, який, по ідеї, мав би бути вище від нього у модельному ряду Qualcomm. Ми не відчули різниці між ним та Helio G90T в плані потужності, при цьому нагрів трохи менший, хоча це можна списати на статистичну погрішність.

Пам’ять

В нашому зразку 8 Гб оперативної пам’ятіта 128 Гб внутрішньої пам’яті, і цього більш ніж достатньо для більшості завдань які можуть виникнути у користувача. Також пам’ять теж можна розширити за допомогою карти microSD, тим самим збільшивши її до 256 ГБ відносно початкового об’єму. Стандарти пам’яті тут також LPDDR4X та UFS 2.1 відповідно.

Стандарти зв’язку

У Pro-версії також все на місці – Wi-FI 802.11/a/b/g/n/ac, FM-радіо, Bluetooth 5.1 і, звичайно ж, модуль NFC, якого всі так чекали.

Ціна

В Цитрусі realme 6 Pro надійде в продаж з комплектацією пам’яті 8/128Гб і буде коштувати 8999 грн

Вибір

Що ж, ми обговорили ці смартфони окремо і зрозуміли, що обидва девайси більш ніж достойні покупки, навіть на фоні Xiaomi чи інших конкурентів. Давайте розберемось, який з них більше вартий вашої уваги, та у якому випадку який смартфон варто купувати.

Тепер, коли ми можемо порівняти ці два смартфони, виникає наступне питання – а чи варто переплачувати, адже між ціною в 7299 гривень (за 8/128 Гб) та 8999 гривень є досить відчутна різниця.. Тут все залежить від того, який ви користувач, чи готові ви переплатити, який дизайн вам більше до вподоби і тому подібне, оскільки принципової різниці, яка була би варта такої переплати, немає. NFC є і там, і там, 90 Гц – також, акумулятори та швидкості зарядок – однакові, сканери відбитків пальців на бічній грані і там, і там, потужність чіпсетів майже однакова.

Для багатьох може постати питання – а як щодо камери? Відповідь дуже проста, ці смартфони – не камерофони в першу чергу, хоча камери в них за таку ціну достойні. Навіть незважаючи на додаткову фронтальну камеру з широким кутом огляду та додатковий основний телефото сенсор, Realme 6 Pro не буде камерофоном, тому за це нема сенсу переплачувати, хіба вам вже дуже хочеться.

Ну і, звичайно, для багатьох ключовим фактором при виборі між цими двома смартфонами може стати платформа, бо людей, в яких досі є неприязнь до MediaTek, досить багато, через що вони виберуть старшу модель на Snapdragon 720G. Нам сподобались обидва смартфони.

Не так важливо, який саме смартфон з цих двох ви виберете, оскільки вони обоє – достойні вашої уваги, тому можете сміливо брати як Realme 6, так і Pro-версію, і ви не помилитесь, адже конкурентів, які можуть запропонувати такі характеристики за таку ціну немає. Точніше, дехто може запропонувати ту чи іншу фішку, але саме такої сукупності фішок, які зараз є переважно у флагманах, нема більше ні в кого на ринку.  І можемо з впевненістю сказати що дані девайси точно складуть достойну конкуренцію смартфонам компанії Xiaomi.


Не пропустіть