NASA оголосила нові деталі місії з відправки людей на Місяць

Влітку 2019 року NASA розпочало співпрацю з приватними компаніями в рамках програми «Артеміда» – в тому числі зі SpaceX Ілона Маска. Організація планує відправити людей освоювати супутник Землі в найближчі 5 років, тому проекти системи посадки їй потрібні вже в найближчий час.

NASA сподівається отримати пропозиції від приватних компаній з проектування кораблів для польоту на Місяць до 1 листопада цього року. Представники агентства вважають, що результати попередніх зустрічей з підрядниками влітку 2019-го допоможуть їм розробити нові проекти набагато швидше. Щоб прискорити процес, організація спростила систему звітності та контролю, а також запропонувала допомогу своїх співробітників.

У серпні стало відомо, що в рамках програми «Артеміда» NASA планує вперше висадити на поверхню Місяця жінку-космонавта. Місію в 2024 році проведе підрядник, який першим завершить розробку систему посадки. Очікується, що спочатку корабель повинен буде доставити астронавтів до невеликої станції Gateway, яку в NASA мають намір побудувати на орбіті Місяця. З цього проміжного пункту космонавти будуть спускатися вже безпосередньо на поверхню супутника.

Агентство також має намір вибрати і другу компанію, яка зробить повторну висадку людей на поверхню Місяця в 2025 році.

Джерело NASA.gov
Не пропустіть