Mozilla запропонує платні послуги

У жовтні цього року компанія випустить Firefox Premium, сервіс з підписки з різними додатковими пропозиціями до браузеру

Генеральний директор Mozilla Corporation Кріс Бірд (Chris Beard) в інтерв’ю німецькому виданню T3N підтвердив намір його компанії в найближчому майбутньому пропонувати послуги преміум-класу за допомогою нового сервісу Firefox Premium. На поточний момент, близько 90% загального доходу Mozilla доводиться на операції з компаніями, що володіють пошуковими системами, інші 10% – на сервіс Pocket, що є частиною браузера, і інші джерела.

Firefox Premium – це спроба розширити доходи Mozilla без введення обмежень будь-яких існуючих сервісів, а також зменшити залежність від головного конкурента в особі Google. Кріс Бірд каже, що Firefox Premium буде доступний за передплатою, а як приклад називаються такі сервіси, як VPN і онлайн-сховище для призначених для користувача даних.

Mozilla може запропонувати безкоштовний базовий VPN і платну його версію з поліпшеними функціональними можливостями і додатковою пропускною спроможністю. Поки не ясно, чи буде цей VPN працювати на базі власного обладнання Mozilla або компанія планує співпрацювати з існуючими провайдерами. У минулому році Mozilla уклала угоду з ProtonVPN, пропонуючи VPN-послуги користувачам браузера Firefox.

Ще одна можлива послуга в рамках Firefox Premium – служба зберігання даних, але ніяких подробиць про це не повідомлялося. Вона може бути запущена на базі сервісу Firefox Send, призначеного для обміну файлами між користувачами. Найчастіше компанії, які пропонують такі послуги, використовують freemium-модель. Користувачі можуть безкоштовно отримати пару гігабайт сховища, але, якщо потрібно більше – оформляють підписку. Зараз Mozilla розглядає кілька варіантів обслуговування клієнтів, офіційний запуск Firefox Premium очікується в жовтні 2019 року


Не пропустіть