Microsoft стверджує, що Snapdragon X Elite перевершує процесори Apple M3 в останніх MacBook Air

Ви, напевно, знаєте, що існують ноутбуки з процесорами Snapdragon, але ці пристрої ніколи не забезпечували достатньої потужності на практиці. Крім того, оптимізація Microsoft Windows під архітектуру процесора x86 не залишала користувачам іншого вибору, окрім як обирати процесори AMD або Intel. Однак, схоже, це зміниться з появою процесора Snapdragon X Elite.

Згідно з нещодавньою статтею, опублікованою The Verge, Microsoft має досить амбітні плани щодо продуктивності Snapdragon X Elite. Попри те, що комп’ютери з процесорами ARM вже не випускаються, програмне забезпечення x64 ще не зникло. Наприклад, Apple, попри випуск процесорів серії ARM M, використовувала шар трансляції під назвою Rosetta для x64-додатків, які працювали на процесорах ARM.

Microsoft стверджує, що їхній рівень трансляції працює навіть краще, ніж Rosetta 2 від Apple. Ефективна робота цього шару трансляції дуже важлива, оскільки якщо виникне занадто багато проблем із запуском x64-додатків на платформі ARM, у кінцевих споживачів не буде жодного сенсу інвестувати в комп’ютер на базі процесора ARM. Насправді рівень трансляції з x64 на ARM був впроваджений у Windows більше ніж 2 роки тому, і, схоже, що Microsoft зараз досягає бажаного успіху з ним.

Ще одна інформація, отримана The Verge, полягає в тому, що пристрої Surface 10 Pro і Surface Laptop 6 будуть оснащені процесором Qualcomm Snapdragon X Elite. Хоча раніше вже було оголошено, що ці пристрої будуть оснащені процесорами Intel Core серії Ultra, тепер стало відомо, що будуть також варіанти Snapdragon X Elite.

Snapdragon X Elite не тільки забезпечить переваги в продуктивності та енергоефективності, але й оснастить Windows функціями, пов’язаними зі штучним інтелектом, завдяки своєму NPU. Це дозволить Copilot отримати доступ до будь-якого контексту на вашому комп’ютері та надасть вам кращі відповіді. Крім того, на пристрої можна буде створювати зображення, використовуючи власні моделі зображень. Microsoft називає свої нові комп’ютери “комп’ютерами Copilot наступного покоління зі штучним інтелектом”.

Хоча пристрій на Snapdragon X Elite ще не був представлений публіці, Qualcomm вже опублікувала деякі бенчмарки, які показують, що він кращий за Apple M2. Хоча стверджується, що ігри для Windows не будуть працювати так само добре, вони принаймні будуть запускатися. Пристрої Microsoft зі Snapdragon X Elite будуть представлені 20 травня.

Джерело The Verge

Не пропустіть