Microsoft анонсувала Xbox Series X – консоль нового покоління

Заодно показали перший ексклюзив для неї - продовження Hellblade.

На The Game Awards глава ігрового підрозділу Microsoft Філ Спенсер офіційно представив Xbox Series X – консоль, відому раніше як Project Scarlett. На відміну від Xbox One, корпус нової моделі більше нагадує ПК. І так, Спенсер підтвердив, що приставку можна покласти горизонтально, не жертвуючи продуктивністю або охолодженням.

Як стверджує Microsoft, обчислювальна потужність нової моделі в 4 рази вища, ніж у Xbox One X, при цьому працює вона практично безшумно. Всередині – кастомізований процесор на базі AMD Zen 2 з відеокартою на архітектурі Radeon RDNA. Приставка буде підтримувати ігри у 8K, до 120 fps, трасування променів і можливість налаштування частоти оновлення монітора.

Про графіку майже нічого не відомо, але в інтерв’ю для GameSpot Спенсер зазначив, що вони у Microsoft «хотіли досягти істотних відмінностей в якості графіки. В результаті відеокарта нової моделі вийшла в 8 разів потужнішою, ніж у Xbox One, і в 2 рази потужнішою, ніж у Xbox One X». З огляду на, продуктивність Xbox One X – 6 терафлопс, можна припустити, що йдеться про 12 терафлопс.

Разом із консоллю показали і новий бездротовий контролер Xbox Wireless Controller, який буде входити до комплекту поставки. Він трохи зменшився в розмірах, отримав нову хрестовину і виділену кнопку Share для швидких скріншотів і запису відео. Геймпад буде сумісний з усіма Xbox One і комп’ютерами на Windows 10.

Xbox Series X отримала зворотну сумісність з іграми та аксесуарами для Xbox One і надійде у продаж восени 2020.

Крім того, Microsoft показала один із перших ексклюзивів для неї – Senua’s Saga: Hellblade II. Дати випуску поки немає, отже неясно, чи буде вона доступна на старті продажів консолі. У ролику використано відео з движка – тобто, він демонструє можливості графіки Project X.

Джерело youtube

Не пропустіть