Mac OS 8 з’явилась, як окрема програма для macOS, Windows та Linux

Розробник Фелікс Різеберг трансформував операційну систему Mac OS 8 у програму, яку можна встановити на сучасний комп’ютер, про що написало видання The Verge. Ця версія також включає в себе вбудовані програми для ігри, а встановити її можна на macOS, Windows та Linux.

Програма macintosh.js повністю написана на JavaScript та використовує віртуальну машину для емуляції Macintosh Quadra 900 з процесором Motorola, які Apple використовувала до переходу на IBM PowerPC. Різебергу вдалося запустити класичні ігри, такі як Duke Nukem 3D, Civilization II, Dungeons & Dragons, Namely, Oregon Trail, Alley 19 Bowling і Damage Incorporated. У системі також є програми, серед яких є Photoshop 3, Premiere 4, Illustrator 5.5, Stuffit Expander та Apple Web Construction Kit.

У цій системі також передбачені браузери Internet Explorer та Netscape. Але вони передбачені настільки старими версіями, що користувач не може відкрити навіть Google. У будь-якому випадку, Різебегу вдалося портувати Mac OS дев’яностих років на JavaScript, і це справді вражає. Всі бажаючі можуть загрузити систему з GitHub.

Джерело The Verge
Не пропустіть