Лікарі вперше успішно “поставили на паузу” організм пацієнта

Завдяки чому отримали кілька годин на порятунок, замість звичних кількох хвилин

Протягом останніх десятиліть вчені чимало часу проводять за спробою успішно ввести людину в стан анабіозу – стан, коли всі процеси життєдіяльності організму сповільнюються, що може допомогти врятувати людину в критичних ситуаціях. Однією з проблем учених було відновлення функцій організму після виведення з анабіозу. І як видно, їм вдалося вирішити дане питання.

Американські лікарі повідомили про перший успішний експеримент щодо уповільнення біологічного годинника пацієнта. Процедура, що має досить звичайну назвау “екстрене збереження і реанімація”, була випробувана в медичному центрі Університету штату Меріленд. Завдяки застосуванню цієї технології, лікарям вдалося уповільнити процеси, що відбуваються в організмі людини, в зв’язку з чим у них з’явилося кілька годин на порятунок пацієнта, замість звичних кількох хвилин. Для цього вони швидко охолодили тіло людини до 10-15 ° Цельсія, замінивши всю його кров спеціальним сольовим розчином.

Я хочу, щоб було ясно, що ми не намагаємося відправити людей на Сатурн. Ми намагаємося купити собі більше часу для порятунку життів” – розповів один з учасників процедури Семюел Тішерман.

Джерело Engadget

Не пропустіть