Квантові комп’ютери будуть використовувати для створення вакцин

Компанія IBM запустила проект Discovery Accelerator, який призначений для створення високотехнологічної квантової комп’ютерної інфраструктури у Глобальному центрі вивчення патогенів медичного центру. Ця клініка вивчає віруси, і її головною ціллю є створення імунної відповіді людини під час майбутніх епідемій.

У квантових комп’ютерах для зберігання та обробки великих даних використовують кубіти (квантові біти). У стандартних комп’ютерах використовуються біти, які можуть приймати стан лише “0” або “1”, тобто “виключений” або “включений”, а от у кубітів стан може бути одночасно і включеним, і виключеним – вони навіть можуть бути у проміжному стані.

Завдяки такій особливості у квантових комп’ютерів є можливість враховувати невизначеність при складних обрахунках, чого не можуть звичайні комп’ютери. Особливо це важливо при таких задачах, як моделювання складних структур, до яких відносяться, в тому числі, фармацевтичні препарати та віруси.

У IBM заявили, що квантові обчислення будуть мати великий вплив на основні проблеми охорони здоров’я, серед яких відкриття нових молекул, які стануть основною фармацевтичних препаратів та стимуляція розробки нових ліків. Також вони дозволять краще аналізувати складні дані. За словами головного спеціаліста по дослідженнях, Лари Джехі, прикладом використання квантового комп’ютера у медицині стане вивчення коронавірусна інфекція.


Не пропустіть