Hyundai додала сонячний дах в Sonata Hybrid

За рахунок живлення від сонячної енергії автомобільний акумулятор може додатково отримувати до 30-60% зарядки.

Сонячна енергія вже активно використовується в сучасній архітектурі при будівництві будівель. Компанія Xiaomi також розглядає можливість оснащувати сонячними панелями смартфони, про що стало відомо з недавнього патенту. Тепер автовиробник Hyundai вирішив поекспериментувати з цією технологією і вдосконалив дах свого гібридного автомобіля Sonata Hybrid, інтегрувавши в нього сонячну панель. В даному випадку вона використовується для додаткової зарядки акумуляторної батареї седана.

За твердженням Hyundai, сонячний дах може заряджати до 30-60% ємності акумулятора автомобіля в залежності від циклу зарядки (для найбільшого результату рекомендується не менше 6 годин). У гібридних автомобілях, таких як Sonata Hybrid, встановлені менш ємні акумуляторні батареї в порівнянні з повноцінними електричними моделями, тому сонячний дах може мати більше значення в плані забезпечення автономності. Hyundai зазначає, що сонячний дах забезпечує зарядку як під час стоянки автомобіля, так і під час руху.

Нагадаємо, сонячні батареї — не нова ідея в галузі автомобілебудування. Преміальний гібридний седан Karma Revero доступний у версії з використанням сонячного даху, а Toyota, щоб максимально використовувати енергію Сонця, вбудовувала сонячні батареї по всій площі капота. Крім цього, голландський стартап Lightyear займається розробкою серійного електричного автомобіля Lightyear One, велика частина кузова якого покрита сонячними батареями. При цьому у Lightyear немає досвіду у виробництві автомобілів.


Не пропустіть