Google більше не буде передавати операторам дані про стільниковий зв’язок на Android

Судячи з усього, з міркувань конфіденційності. Щоб не нарватися на черговий позов з боку регулюючих органів

Особлива увага Google до питань конфіденційності призвела до того, що компанія непомітно відмовилася від деяких послуг для операторів зв’язку. Джерела Reuters повідомили про те, що пошуковий гігант закрив доступ до функції Mobile Network Insights, яка дозволяла постачальникам послуг мобільного зв’язку отримувати відомості про рівень сигналу і швидкості передачі даних на Android-пристроях. Ці відомості були анонімними, але вимагали дозволу ділитися місцем розташування та іншою інформацією, тому в Google занепокоїлися тим, що подібна практика може викликати невдоволення серед користувачів і державних регуляторів.

Сервіс Mobile Network Insights був запущений в березні 2017 року, але був цінним тільки для стільникових операторів. Попри те, що у них є й інші способи визначення якості зв’язку, ця функція була корисною саме через величезну кількість смартфонів на Android, завдяки чому оператори запросто могли отримувати статистику використання стільникового зв’язку в режимі реального часу безпосередньо від пристроїв.

У прес-службі Google підтвердили припинення роботи Mobile Network Insights, пояснивши це «приорітетами продукту». До слова, найбільша соцмережа Facebook продовжує використовувати аналогічний сервіс під назвою Actionable Insights, який також збирає анонімні призначені для користувача дані. Однак компанія не має наміру закривати його, оскільки Actionable Insights розроблена для захисту конфіденційності.

У випадку з Google, ймовірно, було вжито заходів обережності — компанію не раз звинувачували в порушенні загального регламенту щодо захисту даних (GDPR). Крім того, пошуковий гігант неодноразово ставав об’єктом антимонопольного розслідування.


Не пропустіть