Facebook і Google потрапили під контроль антимонопольних органів

Уже кілька країн мають претензії до роботи найбільших корпорацій, і це тільки середина року

Ще в квітні Австралія прийняла законопроект, метою якого є покарання соціальних мереж за нездатність видалити зі своїх платформ контент, що містить насильство. Тепер антимонопольний орган країни хоче створити підрозділ, який буде стежити за діяльністю Facebook і Google. Про це згадувалося в звіті Комісії з конкуренції.

Аналітики вивчали діяльність обох компаній протягом 18 місяців, і прийшли до висновку, що закон дозволяє їм збирати і використовувати особисті дані без інформування користувачів і способами, які ті не розуміють. Джош Фрайденберг, австралійський державний діяч, сказав, що штраф в 5 мільярдів доларів, який недавно отримав Фейсбук через витік даних користувачів, відображає те, як часто особисті дані людей використовуються без їх відома.

Чи буде новий підрозділ дійсно стежити за діяльністю технологічних гігантів в Австралії, ще невідомо. Проект повинен пройти 12-тижневий процес громадських консультацій, перш ніж уряд країни прийме рішення.

Не довіряють великим компаніям не тільки в Австралії. Міністерство юстиції США оголосило про широке антимонопольне розслідування щодо компаній «великої четвірки»: Google, Facebook, Apple і Amazon. Міністерство розгляне питання про те, яким чином компанії завоювали лідируючі позиції на ринку, і чи не займаються вони придушенням конкуренції навмисно.

«У нашому розслідуванні будуть враховані широко поширені побоювання, висловлені споживачами, підприємствами та підприємцями щодо пошуку, соціальних мереж і деяких роздрібних послуг в Інтернеті. Антимонопольне управління збирає інформацію у громадськості, включаючи учасників галузі, які мають безпосереднє уявлення про конкуренцію на онлайн-платформах», – повідомляють представники Міністерства.

Під тиском уряду і громадськості компанії можуть припинити викуп фірм-конкурентів і зупинити будь-які нові підприємства. Отже, можуть початися скорочення співробітників. Це буде вигідним для невеликих технологічних компаній — талановиті співробітники швидше віддадуть перевагу працювати в дрібних фірмах, які мають потенціал зростання, ніж загрузнути в роки боротьби з урядом і поганою репутацією.

Google та інші обвинувачені компанії можуть і самі розділитися на окремі автономні компанії, щоб довести, що вони не є монополіями. Якщо ж уряд переможе, Міністерство юстиції може змусити гігантів перевести деякі підрозділи в нові компанії.


Не пропустіть