Експерти розкритикували модем Balong 5000 5G в Huawei Mate 20X 5G

Запуск першого 5G-смартфона від Huawei в Китаї відбувся в кінці минулого місяця. Компанія вже будує прогнози, що Huawei Mate 20X 5G стане найпопулярнішим пристроєм в цьому році з підтримкою мереж п’ятого покоління. Для таких амбітних прогнозів є підстави — передзамовлення на цю модель тільки за один день склало 300 тисяч.

Але новинка була зустрінута далеко не з найзахопленішими відгуками — аналітики висловили невдоволення неефективністю і громіздкістю модуля Balong 5000 5G. Нагадаємо, що в основі Huawei Mate 20X 5G встановлений чіп Kirin 980 і фірмовий 5G-модем, який був створений HiSilicon і виготовляється чипмейкером TSMC.

На думку експертів компанії IHS Markit, однією з проблем Balong 5000 5G є дублювання підтримки 2G / 3G / 4G / 5G.

Справа вся в тому, що сам чіпсет Kirin 980 володіє вбудованим модулем зв’язку для роботи в мережах 2G / 3G / 4G, який в підсумку виявляється річчю абсолютно марною і непотрібною для Mate 20X 5G.

Ще один недолік Balong 5000 5G – його габарити на 50% більші від тих, якими володіють модеми конкурентів Snapdragon X50 5G і Samsung Exynos 5100 5G.

Крім того, модуль зв’язку не підтримує спектр зв’язку високих частот mmWave, який може запропонувати пікові швидкості до 10 Гбіт / с і має низьку затримкою.

В результаті смартфони з Balong 5000 5G не зможуть запропонувати підтримку мереж п’ятого покоління в тих регіонах, де ставку зробили на впровадження високочастотного спектра. Наприклад, в США два найбільших стільникових оператори Verizon і AT & T зараз зосереджені саме на використанні mmWave для 5G.

Але всі претензії справедливі саме до першого покоління 5G-модему від Huawei. Експерти впевнені, що китайці проведуть роботу над помилками і вже в наступному році викотять більш досконалий модуль зв’язку, який до того ж має бути дешевшим.


Не пропустіть