До 2025 в України буде вже 8 космічних супутників

Космічна програма України протягом наступних чотирьох років планує вивести в космічний простір 8 космічних супутників, що будуть займатися спостереженнями нашої планети. Завдяки цьому в України з’явиться можливість створення власного космічного угрупування, що дозволить вирішувати завдання як оборонного, так і цивільного характеру. У Державному космічному агентстві планують запустити 6 супутників, у яких буде роздільна здатність 1 м, та ще один супутник, що матиме надвисоку просторову розрізненість 0.5 м.

Нагадаємо, що загальнодержавна цільова науково-технічна космічна програма України, якою передбачається власне космічне угруповання, передбачає виділення понад тридцяти семи мільярдів гривень, і досі не затверджена Верховною Радою України. Слід нагадати, що останній пуск українського супутника був близько 10 років тому, і за останні 30 років всього було пущено 6 супутників. На фоні цього програма виглядає досить амбітно, бо простіший за вищеназвані 7 супутників “Січ-2-1” був у розробці тривалий час і буде запущений ракетою SpaceX Falcon-9 вже завтра.

В рамках цієї ж космічної програми планується створити нові ракети-носії, враховуватиметься і важкий, і середній, і легкий клас, а також ракетно-космічні комплекси надлегкого класу. Окрім цього, планують виготовляти в серійних масштабах складові ракет “Антарес” і “Вега”, космічні системи моніторингу космічного простору навколо Землі, іоносферодослідні апарати та інші апарати. Окрім цього, планується розгорнути командно-вимірювальну станцію телеметричної інформації на території антарктичної станції “Академік Вернадський”.

Окрім цього, ми почули від очільника Державного космічного агентства України про плани, якими передбачено створити Місячний модуль, спроектувати та розробити засоби, системи та прилади, що будуть використовуватися у перспективній Місячній місії, що проходитиме в рамках проекту “Артеміда”. Слід нагадати, що Україною був підписаний договір Artemis Accords з NASA, який регламентує дослідження Місяця (наша держава стала дев’ятою у переліку країн-підписантів).


Не пропустіть