Audi представила концепт пікапа майбутнього: з AR-управлінням, швидкою зарядкою та незвичайним кузовом

Вчора, 26 січня, компанія Audi представила четвертий і останній автомобіль у серії концептуальних транспортних засобів майбутнього Sphere – новинка отримала назву Audi Activesphere і вона є чимось середнім між кросовером, купе і пікапом.

Представники компанії заявили, що розробляли концепт для користувачів, які віддають перевагу активному способу життя, так що автомобіль отримав досить значний дорожній просвіт, захист днища і пристойну прохідність за межами асфальту. При цьому новинка оснащена всім необхідним для тривалих подорожей далеко від цивілізації – на дах можна встановити ліжко або додатковий багажник, а в багажному відділенні, яке відкривається для збільшення простору, є кріплення для транспортування велосипедів і не тільки.

Також дизайнери потрудилися зробити кузов транспортного засобу максимально привабливим – задля цього деякі кузовні елементи зробили просто прозорими. Наприклад, решітку радіатора, якої тут немає (адже це електрокар, природно), замінили на прозору панель із міцного скла – завдяки цьому водій отримує додатковий огляд дорожнього полотна прямо через передній багажник. Але найцікавіше у автомобіля знаходиться в салоні, адже розробники з Audi упевнені, що в найближчому майбутньому такі автомобілі будуть практично повністю безпілотними, так що рульове колесо та педалі потрібні будуть лише в окремих випадках.
Наприклад, виробник показав роботу водія транспортного засобу з гарнітурою доповненої реальності – завдяки цьому інструменту користувач може вивчити особливості маршруту на великому дисплеї (формується на лобовому склі автомобіля), отримуючи додаткову інформацію у форматі 3D. При цьому для водія та пасажирів зображення налаштовується окремо — водій отримує більше даних, пов’язаних із дорожнім покриттям, швидкістю та приблизним часом на маршрут, тоді як у пасажирів контент буде більш розважальним. І, що найцікавіше, інтерактивна інформація — з нею можна взаємодіяти, вносячи коригування.


Транспортний засіб може їхати самостійно, без участі водія, але за бажання або екстреної необхідності користувач може взяти кермо та педалі, щоб їхати без участі автопілота. З цікавого також варто виділити батарею з підтримкою швидкої зарядки – у компанії заявили, що власник зможе зарядити Audi Activesphere від 5% до 80% лише за 25 хвилин. Втім, на даний момент це лише інформація з прес-релізу, оскільки до серійного виробництва такий автомобіль дістанеться в кращому разі років за десять. Ймовірно, якщо прибрати AR-елементи та безпілотне водіння бездоріжжям, виробник зміг би прискорити цей процес, але тоді і відмінностей Activesphere від поточних позашляховиків залишиться мінімум.


Не пропустіть