ASUS презентувала ROG Phone 5: характеристики та огляд головного ігрового смартфона

Компанія ASUS презентувала свій новий модельний ряд флагманських ігрових смартфонів ROG Phone 5, який включає стандартну модель, а також версії Pro і Ultimate. Усі три моделі отримали флагманський набір характеристик та багато цікавих фішок, яких немає у конкурентів.

Дисплей

Всі три смартфони оснащені Super AMOLED-дисплеями з частотою оновлення 144 Гц та роздільною здатністю Full HD+. У дисплея, що важливо, є підтримка розширеного динамічного діапазону HDR10+ та пікова яскравість 1200 ніт. Дисплей смартфона покритий захисним склом Corning Gorilla Glass Victus.

Апаратне забезпечення

За роботу моделей відповідальний флагманський чіпсет Qualcomm Snapdragon 888, який на даний момент є найбільш продуктивним рішенням на ринку, при цьому для тут використовується його найбільш розігнана версія. Для охолодження використовується система охолодження з камерою випаровування GameCool 5, а оптимальні налаштування для неї можна вибрати через додаток Armoury Crate. 

В парі з чіпсетом працює від 8 до 16 ГБ у випадку ASUS ROG Phone 5, 16 ГБ у випадку ASUS ROG Phone 5 Pro та 18 ГБ у випадку ASUS ROG Phone Ultimate. Внутрішньої пам’яті у випадку ASUS ROG Phone 5 встановлено від 128 до 256 ГБ, у випадку ASUS ROG Phone 5 Pro та ASUS ROG Phone 5 Ultimate – 512 ГБ.

Автономність

В плані об’єму акумулятора у порівнянні з попереднім нічого не змінилося, але це й не потрібно, адже смартфони отримали акумулятор об’ємом 6000 мАг, причому тепер тут швидкість зарядки складає не 30W, а 65W. Як і раніше, можна використовувати як боковий, так і нижній роз’єми USB-C, які є фірмовою фішкою модельного ряду.

Для збільшення часу автономної роботи застосовано велику кількість програмних та апаратних рішень, завдяки чому енергоспоживання було знижено на 67 відсотків. У моделі встановлено двосегментний акумулятор, який складається з двох відсіків по 3000 мАг.

Фішки та особливості

ASUS ROG Phone 5 Pro та ASUS ROG Phone 5 Ultimate поставляються з AeroActive Cooler 5, який може знижувати температуру поверхні смартфона на 15 градусів та чіпсета на 10 градусів, а також додає дві додаткові фізичні кнопки та мініджек 3.5 міліметра. Крім цього, цю систему можна використовувати, які підставку.

Також смартфон підтримує ROG Kunai 3 Gamepad та його перепрацьовану версію для ROG Phone 5, а ROG Clip дозволить використовувати зі смартфоном контролери PS4, Xbox та Stadia. Також доступна станція ASUS Professional Dock, яка включає два роз’єми USB та роз’єм HDMI. Ззаду у ASUS ROG Phone 5 Pro встановлений додатковий монохромний дисплей ROG Vision, а у ROG Phone 5 Ultimate він кольоровий.

Зйомка та звук

Моделі оснащены основною камерою з головним сенсором Sony IMX686 64 МП f/1.8, ультраширокою камерою 13 МП та макро 5 МП. Селфі-камера тут має роздільну здатність 24 МП. Основна камера може знімати відео у 8К 30 fps та 4К 60 fps (а також 120 fps для slow-motion), а також підтримує електронну стабілізацію зображення.

Смартфони ASUS ROG Phone 5 оснащені двома динаміками, за звук відповідальний Cirrus Logic CS35L45. Для звуку по Bluetooth є підтримка кодеків aptX Adaptive, LFAC та AAC. Згідно з першими тестами звуку, смартфон вийшов справді непогано.

Ціни та висновки

ASUS ROG Phone 5 у версії з 8 ГБ оперативної та 128 ГБ внутрішньої пам’яті коштує 800 євро, у версії з 12 ГБ оперативно та 256 ГБ внутрішньої пам’яті – 900 євро, а у версії з 16 ГБ оперативної та 256 Гб внутрішньої пам’яті – 1000 євро. ASUS ROG Phone 5 Pro у єдиній версії з 16 ГБ оперативної та 512 ГБ внутрішньої пам’яті коштуватиме 12000 євро, а ASUS ROG Phone 5 Ultimate у єдиній версії з 18 ГБ оперативної та 512 ГБ внутрішньої пам’яті – 1300 євро.

Безумовно, моделі вийшли вдалими та безальтернативними у багатьох аспектах, але слід розуміти, що це не смартфони для середньостатистичного користувача. оскільки у них, наприклад, не така просунута камера, як у конкурентів, справді відчутні габарити та багато іншого, що робить їх хорошим варіантом для геймерів. І справді, у випадку, якщо ви геймер, ентузіаст чи просто дуже активний користувач смартфона, який хоче отримати максимум з апаратних можливостей смартфона – це дуже хороший варіант.

 


Не пропустіть