Астрономи відкрили три землеподібні планети

Була відкрита ціла система з планет.

Сьогодні, 9 вересня, стало відомо, що вчені-астрономи з іспанського університету Ов’єдо заявили про відкриття трьох землеподібних планет. Точніше, вони відкрили цілу систему, в складі якої є 3 планети, схожі на Землю.

Крім того, як повідомляє N + 1, вченим також вдалося виявити систему з двома Суперземлями. Відкриття було зроблено за допомогою даних, отриманих телескопом «Кеплер».

Перша система віддалена від Сонця приблизно на 160 світлових років. Вона містить як мінімум три кам’янистих планети, радіус яких дорівнює або приблизно дорівнює земній, а маса складає 1.4, 0.9 і 1.3 маси Землі.

Небесні тіла обертаються навколо червоного карлика спектрального класу M3V з періодами 5.2, 7.8 і 10.1 днів. Ефективна температура зірки становить 3450 кельвінів, що майже в півтора рази менше, ніж у Сонця. У другій системі головна зірка – червоний карлик з ефективною температурою 3800 кельвінів. Навколо неї обертаються дві суперземлі, що перевершують за розмірами нашу планету в два рази, а по масі – в п’ять. Один оборот навколо світила планети роблять за шість і 20 днів.


Не пропустіть