З’явилося перше відео з демонстрацією роботи імпланта Neuralink від Ілона Маска: на ньому пацієнт керує комп’ютером силою думки

На початку цього року Ілон Маск оголосив, що перший пацієнт отримав мозковий імплантат Neuralink в рамках першого клінічного випробування компанії. Тепер компанія поділилася короткою публічною демонстрацією інтерфейсу “мозок-комп’ютер” (BCI) в дії.

Компанія провела коротку пряму трансляцію демонстрації на X за участю 29-річного чоловіка на ім’я Нолан Арбо, який розповів, що він був паралізований нижче шиї після нещасного випадку під час дайвінгу вісім років тому. У відео Арбо пояснює, що після отримання імплантату – за його словами, операція була “надзвичайно легкою” – йому довелося навчитися розрізняти “уявний рух від спроби руху”, щоб навчитися керувати курсором на екрані.

“Багато з того, з чого ми починали, було спробою рухатися, – сказав Арбо. “Я намагався рухати, скажімо, правою рукою вліво, вправо вперед, назад. І звідти, я думаю, мені стало інтуїтивно зрозуміло, що я можу уявити, як рухається курсор”.

У кліпі, в якому також бере участь інженер Neuralink, Арбо демонструє роботу BCI, переміщуючи курсор по екрану ноутбука і ставлячи на паузу екранний музичний плеєр. За його словами, імплантат дозволив йому грати в шахи та Civilization VI. Він зазначив, що раніше користувався іншими допоміжними пристроями, такими як жувальні палички, але імплантат Neuralink дозволив йому грати в довші ігрові сесії, а також грати в інтернеті. Він сказав, що може працювати близько восьми годин, перш ніж імплантат потребує підзарядки (поки що незрозуміло, як працює зарядка).

Арбо став першим пацієнтом, який отримав імплантат у січні після того, як Neuralink почала набирати пацієнтів минулого року. Раніше компанія тестувала BCI на тваринах, в тому числі на шимпанзе, і деякі з її практик тестування на тваринах були предметом федеральних розслідувань.

У відео Арбо зазначив, що його досвід роботи з мозковим імплантатом поки що був позитивним, попри деякі початкові проблеми. “Він не ідеальний, я б сказав, що ми зіткнулися з деякими проблемами, – сказав він. “Я не хочу, щоб люди думали, що це кінець шляху. Попереду ще багато роботи, але це вже змінило моє життя”.

Джерело Engadget

Не пропустіть