З 1 червня «Google Фото» вводить нові правила. Встигніть завантажити знімки без втрати місця в хмарі

Якщо ви ще не перенесли всі фото з камери смартфона на «Диск», саме час це зробити.

З 1 червня (вівторок) у «Google Фото» починають діяти нові правила – всі файли фотографії та відео будуть займати місце у вашому «Google Диску», який безкоштовно надає лише 15 ГБ пам’яті. Про це було оголошено ще в листопаді 2020 року.

Раніше «Google Фото» пропонував два варіанти завантаження знімків: у «високій якості» і «вихідному». У першому випадку фото опрацьовувались алгоритмами сервісу і не враховувалися на «Диску», а в другому завантажувалися оригінальні зображення, які вже займали місце в хмарі. Тепер для всіх файлів будуть діяти єдині правила, з якими доведеться відповідальніше підходити до завантаження знімків зі смартфона. Те ж саме стосується і відео.

Важливо відзначити, що всі фото у «високій якості», завантажені до 1 червня, як і раніше не будуть займати місця на «Диску». Це означає, що до 31 травня включно ви все ще можете вивантажити в хмару медіафайли без втрати вільного простору. Достатньо відкрити програму на смартфоні і запустити синхронізацію.

При заповненні 15 ГБ «Диска» ви можете оформити платну підписку Google One. Дізнатися, скільки місця у вас вільно зараз, і що саме займає найбільше пам’яті, можна на сторінці підписки.

Якщо ви хочете, щоб фотографії та відео з камери вашого смартфона більше не вивантажувалися до «Google Фото» і не з’їдали місце в хмарі, вимкніть автозавантаження. Для цього відкрийте програму, перейдіть в налаштування і відключіть параметр «Автозавантаження і синхронізація». Так всі фото і відео будуть зберігатися тільки на мобільному пристрої.

Не пропустіть