Японія відправить 8K камеру на Марс і його супутники

Японське агентство аерокосмічних досліджень і телекомпанія NHK розробляють камери з надвисокою роздільною здатністю в рамках місії Martian Moons Exploration (MMX). Вчені прагнуть зробити перші в світі 8K-зображення Марса і його супутників.

Камеру хочуть встановити на апарат Martian Moons eXploration і запустити в 2024 році. Пристрій буде періодично відправляти отримані знімки на Землю. Всі отримані зображення також будуть зберігатися в спеціальній капсулі, яка в майбутньому буде доставлена ​​назад на Землю.

Крім того, японські дослідники планують візуалізувати траєкторію руху космічного апарату, об’єднавши отримані з його допомогою знімки з даними, що збираються в процесі польоту. У теорії, це може допомогти краще зрозуміти процес експлуатації апарату.

MMX повинен не тільки забезпечувати високодеталізовані фотографії поверхні Марса, але й приземлитися на один з його супутників — Фобос — і зібрати матеріал з поверхні, після чого доставити на Землю для досліджень. Завдяки цьому вчені дізнаються більше про минуле та сьогодення Марса.

Джерело engadget
Не пропустіть