Які програми варто видалити зі смартфона Android

Погляньте на додатки, які встановлені на вашому смартфоні. Швидше за все, ви налічите не менш двох-трьох десятків різних програм. А тепер подумайте: ви щодня використовуєте кожну з них? Навряд чи відповідь на це питання буде позитивною. Швидше за все, ви знайдете програми, які запустили від сили 1-2 рази. Тому давайте наводити порядок і розбиратися, від яких додатків вам можна без жалю позбавлятися прямо зараз.

Як видалити Android-додатки

Є кілька простих способів видалення додатків. На головному екрані утримуйте значок програми, яку потрібно видалити, і перетягніть його на значок кошика, після чого просто підтвердіть видалення. Другий спосіб – відкрити «Налаштування», натиснути на пункт «Програми та повідомлення», а «Переглянути всі додатки». Тут ви і знайдіть додаток, яке потрібно видалити. Просто тисніть на відповідний пункт.

Видалення програм соціальних мереж

Сьогодні додатки Facebook, Instagram або Twitter – це практично «джентльменський набір» для кожного користувача, але деякі з них без докорів сумління можна видалити, не втративши у функціональності. Наприклад, деякі користувачі досі скаржаться, що Facebook просто «знищує» заряд батареї. Тому ви можете видалити додаток і отримати доступ до свого Facebook-аккаунту через браузер. Соціальна мережа відмінно оптимізована для роботи в мобільних браузерах на кшталт Google Chrome, тому ніякого дискомфорту ви відчувати не будете.

Видалення програм, що «з’їдають» трафік

Щоб з’ясувати, чи є у вас на смартфоні програми, які витрачають трафік без вашого відома, перейдіть в «Налаштування», натисніть «Мережа та Інтернет», а потім вибирайте пункт «Використання даних». Тут ви зможете побачити графік витрачання трафіку і список програм, які «з’їдають» його більше за інших. Якщо серед них є програма, якої ви не користуєтеся, то видаліть її тут же. Або, як мінімум, обмежте їй доступ до стільникових даних.

Видалення програм, які відстежують ваше місцезнаходження

Існує безліч історій про те, як програми стежили за місцем розташування користувача без його відома. У лютому 2019 року дослідницька група AppCensus оприлюднила список з програм, які цим грішать. У цей список потрапили, зокрема, такі додатки, як lean Master, Temple Run 2, Angry Birds Classic і Cooking Fever. Цілком можливо, що вони є і у вас. Також не завадило б перевірити в принципі, яким додаткам ви дозволили відстежувати дані геолокації.

Видалення програм, які ви не використовуєте

Для того, щоб комфортно переглянути список всіх встановлених програм, вам необов’язково «стрибати» по декільком екранах і «ритися» в папках. Увійдіть в Google Play Store, натисніть на три смужки в кутку екрану і виберіть пункт «Мої додатки та ігри». Далі натисніть на вкладку «Встановлено». Прокрутіть весь список програм і там напевно знайдеться програми, про існування яких ви вже давно забули. А раз так, то натискайте на неї і вибирайте пункт «Видалити».


Не пропустіть