Windows 10X запускається навіть на старих смартфонах

У наш час великі компанії повинні адаптувати своє програмне забезпечення під ARM, адже ринок рухається саме в цю сторону. Цьому відчутно посприяв вихід комп’ютерів Apple на чіпсетах власної розробки M1, і над цим працює не лише Apple. Компанія Microsoft Досить довго розробляє Windows 10X, полегшену версію Windows 10, яка стане цікавою альтернативою ChromeOS та іншим популярним Linux-дистрибутивам.

Windows 10X ідеально підходить для ноутбуків з тачскріном та планшетів, але за нею можна працювати й використовуючи мишку з клавіатурою. Зараз все схоже на те, що операційна система готова і для мобільних девайсів. Зараз розробнику вдалося запустити операційну систему на Microsoft Lumia 950 XL, який вийшов ще 5 років тому.

Користувач Twitter Gustave Monce заявив, що йому вдалося запустити передрелізну збірку Windows 10X на Microsoft Lumia 950 XL, який був презентований ще у листопаді 2015 року. Зображення, опубліковані цим розробником, показують, як Windows 10X адаптується для різних розмірів дисплеїв. Нагадаємо, що діагональ дисплея Microsoft Lumia 950 XL складає 5.7 дюйма.

Згідно з інформацією, опублікованою цим розробником, незважаючи на те, що Windows 10X нормально адаптується під різні форм-фактори, операційна система досі потребує допрацювання. Скоріш за все, компанія Microsoft не планує повертати мобільні смартфони на Windows, оскільки не так давно була офіційно закрита платформа Windows Phone, щоправда, Windows 10X стане непоганою платформою для старту, якщо Microsoft плануватиме випустити мобільний девайс з власною операційною системою.

Джерело Gizchina

Не пропустіть