Windows 10 тестує ядро Linux

Компанія Microsoft додала підсистему Windows Subsystem for Linux 2 в інсайдерську збірку Windows 10

Subsystem for Linux дозволяє запускати Linux-додатки в середовищі Windows 10. Користувачі можуть використовувати оригінальний образ Ubuntu для запуску різних інструментів і утиліт з цієї операційної системи без будь-якої віртуалізації .

У травні цього року Microsoft оголосила, що готує серйозне оновлення підсистеми, і тепер WSL 2 доступна в останній інсайдерській збірці Windows 10 181 917 (20H1). Одним з найбільших змін є те, що WSL 2 поставляється з власним ядром Linux. Це означає більш тісну інтеграцію з системою Microsoft: системні виклики більше не потрібно перехоплювати і перенаправляти для взаємодії з ядром Windows NT, обробляти запити буде безпосередньо ядро ​​Linux.

За словами софтверного гіганта, це також значно поліпшило продуктивність файлової системи. На додаток до цього, багато програм, які відмовлялися запускатися в поточній версії WSL, повинні працювати з WSL 2. А ті, що вже працювали, будуть працювати ще швидше.

Microsoft стверджує, що в деяких операціях, таких як розархівування, приріст швидкості спостерігається в 20 разів. Інші завдання, (використання git clone, npm install або cmake) виконуються в 2-5 разів швидше. Щоб скористатися всіма перевагами більш високої продуктивності файлової системи, вам необхідно помістити часто використовувані файли в кореневу файлову систему Linux, замість того, щоб зберігати їх на диску C. WSL 2 дозволяє Windows-додаткам отримувати доступ до файлової системи Linux, тому ви можете копіювати файли на диск C і з нього. Якщо ви введете explorer.exe / в оболонці bash, підсистема запустить вікно провідника Windows з кореневим каталогом Linux. Всю детальну інформацію про WSL 2 і про командах для настройки та управління збірками Linux ви можете знайти в блозі Microsoft або в довідці Windows.


Не пропустіть