Вирішення проблем компаній та допомога українцям під час війни: Software Architect Раджабов Рустам

Важливий елемент роботи програміста — «problem solving». Зіткаючись із цим щодня нескладно розвинути навичку, що поступово поширюється і на повсякденне життя.

Таких самих принципів дотримується український Software architect, Team lead та Go-developer Раджабов Рустам. Здобувши освіту у сфері автоматизації інформаційних систем у Київському національному університеті будівництва та архітектури, Рустам розпочав свій шлях у сфері IT розробок.

Сьогодні у нього понад 15 років досвіду та безліч успішно реалізованих проектів. Він запускав програми для Megogo, писав код для платіжної системи фінтех компанії, реалізував власну платформу для онлайн-заходів та провів аудит кількох великих компаній.

Читайте у статті про те, як навичка вирішення проблем дає можливість просуватися кар’єрою, брати участь у цікавих проектах, а також допомагати іншим.

Створення програм для Мегого

Рустам починав роботу в Megogo як розробник веб-сайту. На той момент сайт був платформою для перегляду та покупки серіалів і фільмів онлайн.

Згодом почали з’являтися технології Smart TV та програми на мобільні телефони. Щоб впровадити їх на своїй платформі, потрібно було розробити API. Тоді всередині компанії провели конкурс на швидку реалізацію прикладу того, як можна запустити API.

На той час Рустам тільки пробував свої сили в новій для себе мові програмування і написав код на Java. Його варіант виявився найефективнішим і він став керівником цього проекту. Разом із помічником вони за рік розробили API для мобільних пристроїв та Smart TV.

Наступним важливим проектом стало написання “движка” для масового розгортання товарів у кількох регіонах і кількох партнерів. Як керівник проекту, Рустам вирішив писати код на РНР, оскільки це була найпопулярніша мова для написання веб-фреймворків. У результаті движок працював швидко і продавався як SAAS рішення: на ньому було запущено близько 50 проектів для різних партнерів та замовників.

Фінтех компанія та криптовалюта

Влітку 2020 року Рустама запросили працювати в новий проект — фінтех компанію enfins.com.

Оскільки компанія лише стартувала, в обов’язки Рустама входили: пошук команди, організація її роботи та запуск проекту. Також потрібно було написати код для платіжної системи, пройти всі аудити та перевірки, налаштувати надійну систему безпеки.

Для цього Рустаму потрібно було перш за все вивчити механізми роботи мережі блокчейн, різні види криптовалют та движки, на яких вони були реалізовані.

Вже за 9 місяців кропіткої роботи команда випустила платформу з усім необхідним функціоналом для проведення грошових транзакцій. Також проект успішно пройшов усі необхідні перевірки, інтегрувався з кількома банками в Європі та отримав ліцензію Electronic Money Institution.

Запуск власного стартапу

Важливий етап у кар’єрі — запуск власного проекту. Ідею стартапу Eventswallet придумав Геннадій Нетяга, який вже мав схожий досвід. Через півроку переговорів до проекту приєднався Рустам і вони розпочали роботу: Геннадій взяв на себе пошук інвесторів, а Рустам займався звичними для себе технічними питаннями, пошуком команди та організацією робочого процесу.

Суть проекту – у створенні платформи, яка дозволить проводити будь-які заходи онлайн. Запуск проекту збігся з початком пандемії, коли всі офлайн зустрічі переносилися в онлайн. Все це сприяло швидкому зростанню платформи.

Пізніше на платформі крім івентів можна було проводити і конференції. З впровадженням цієї функції почався новий виток розвитку проекту.

Платформа надання психологічної допомоги

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Рустам із Геннадієм вирішили безкоштовно запропонувати можливості своєї платформи Асоціації психології України. Фахівці могли безкоштовно користуватися платформою та надавати психологічну допомогу нужденним у зв’язку з війною.

Усі користувачі сайту mindynet.com можуть пройти скринінг виявлення ПТСР і безкоштовно звернутися до психолога.

Вирішення проблем компаній

Завдяки отриманому досвіду у створенні проектів з нуля та вирішенні проблем Рустама стали запрошувати як консультанта та аудитора. Однією з перших компаній, яка звернулася за допомогою, став великий банк, оборот якого становив на той момент понад 5 млн гривень на день.

У банку постраждала стабільність системи, через що виникали часті відмови та не проводились транзакції. У результаті вони втрачали приблизно 10% загальних транзакцій.

У процесі рев’ю Рустам виявив проблему в процесі, яка призводила до падіння та перезапуску програми.

Сьогодні Рустам продовжує працювати над проектами, розвиватись як професіонал та проводити аудити. Головна умова, за якої все це стає можливим: не боятися брати на себе відповідальність та пробувати себе у нових сферах.


Не пропустіть