ВМС США вперше збили БПЛА за допомогою повністю електричного лазерного комплексу

ВМС США збили свій перший безпілотник, що представляє собою дозвукову крилату ракету, використовуючи повністю електричний високоенергетичний лазер. На випробувальному центрі високоенергетичних лазерних систем армії США на ракетному полігоні Уайт-Сендс, штат Нью-Мексико, зброя багатошарової лазерної оборони Lockheed Martin (LLD) вивела з ладу двигун дрона, який потім спустився на парашуті на землю.

Спонсором Управління військово-морських досліджень США (ONR) та проведеним у партнерстві з Управлінням заступника міністра оборони (науково-технічних досліджень) і Lockheed Martin, випробування в лютому 2022 року мали на меті не лише продемонструвати здатність лазерної зброї відстежувати і знищувати великі цілі, такі як безпілотник, про який йде мова, а також різноманітні загрози, такі як роботизовані літальні апарати, квадрокоптери та дозвукові крилаті ракети.

На думку ВМС, лазерна зброя має ряд переваг. Використовуючи телескоп з високою роздільною здатністю, система може відстежувати та допомагати ідентифікувати вхідні цілі та визначити, скільки шкоди лазер завдає цілі. Крім того, лазерну зброю можна масштабувати та використовувати не для знищення цілі, а засліплення її датчиків.

На відміну від більш ранньої лазерної зброї, яка працювала на хімічних речовинах, LLD є твердотільним, що складається з котушок скляних оптичних волокон, легованих різними елементами. Ці котушки можна об’єднувати, а лазери, які вони генерують, можна об’єднати в єдиний потужний промінь і проектувати через оптику, яка направляє його, фокусує та компенсує атмосферні спотворення.

Крім того, лазерна зброя не потребує вибухових речовин або палива, що робить її за своєю суттю безпечнішою для зберігання на борту кораблів, і вона має теоретично необмежений запас боєприпасів. Зрештою, на один постріл з енергетичної зброї витрачається близько долара. Хоча фактична потужність цього лазерного комплексу поки що не зазначається.


Джерело newatlas.com

Не пропустіть