У Viber чатах розповсюджують новий фейк

У популярній мережі “Viber”, зокрема групових чатах масово розсилають неправдиву інформацію, пов’язану з вакцинацією та начеб то повідомленням поліції. Про це повідомляє “По той бік новин”.

Люди пишуть інформацію про блокування телефонів чи списання грошей з банківської картки.

«Нова афера: дзвонять з телефону і просять натиснути 1, якщо зробили щеплення, як натиснете 1 відразу телефон стане заблокований, і далі телефон взламаний», — текст фейкового повідомлення від начебто поліції.

Як зазначають в поліції , жодного дзвінка із блокуванням телефона не було зафіксовано в жодній країні, як не було і жодної заяви в поліцію.

У поліції спростовують цю інформацію, адже жодних повідомлень вони не розсилали. Також спростовують таку можливість і представники мобільних операторів.

«Зловмисник не має доступу до вашого смартфона під час дзвінка, що б ви не натискали. Такий доступ може бути, якщо ви, наприклад, завантажите відповідну програму, чи відкриєте файл, наприклад, з вірусом, який може надійти через месенджер», — пояснює Тамара Кідрук, експертка з зовнішніх зв’язків “Vodafone Україна”.

Заблокувати телефон через дзвінок неможливо, лише у разі встановлення зловмисного додатка.

«Для того, щоб заблокувати телефон, потрібно провести низку дій на самому телефоні. Кожен телефон і оператор мобільного зв’язку має протоколи захисту, що унеможливлює спосіб заблокувати телефон через дзвінок. Якби все було так легко, то цей спосіб масово використовували б бізнес-конкуренти», — пояснює ІТ-фахівець Влад Грознов.

Тож українців закликають зберігати спокій та пильність. Не варто переходити за підозрілими посиланнями та поширювати їх.

Не пропустіть