Вчені знайшли в будинках звичайних людей смертельно небезпечну бактерію

Вона може ховатися у будь-якій квартирі

Дослідники з Медичної школи Вашингтонського університету виявили, що домашнє середовище відмінно підходить для поширення небезпечних бактерій, відповідальних за запальні захворювання. Найстрашніше те, що ці мікроорганізми стійкі до антибіотиків.

Мова йде про метицилін-резистентний золотистий стафілокок. Він здатний поширюватися від людини до людини при тактильному контакті, часом достатньо навіть доторкнутися до забрудненої поверхні.

Вчені вивчили зразки, отримані з будинків, в яких живуть діти, які пройшли курс лікування з 2012 по 2015 роки. Учасниками дослідження стали 692 людини і 154 кішок і собак. Крім того, вчені перевірили наявність стафілокока на 21 поверхні в будинках: на ручках холодильників, кранах в раковині, постільній білизні, рушниках, телефонах, телевізорах, комп’ютерах.

Бактерію виявили у половини людей і однієї третини домашніх тварин. А багато випадків зараження були обумовлені використанням речей в будинку.

Вчені порадили людям частіше мити руки з антибактеріальним милом, приймати душ замість ванни і чистити зуби два рази на день. Також не варто ділитися своїми предметами гігієни з іншими людьми.

Джерело Medical Xpress

Не пропустіть