Вчені знайшли спосіб видобутку графену з вуглекислого газу

При температурі 1000 ° C і правильному співвідношенні міді і паладію на спеціальних пластинах вчені змогли добути графен з CO²

Дослідники з Технологічного інституту Карлсруе (Karlsruhe Institute of Technology (KIT)) знайшли спосіб, як використовувати вуглекислий газ для отримання графену. Про це свідчить повідомлення на офіційному сайті німецького вищого навчального закладу.

Вуглекислий газ (CO2) постійно виділяється в атмосферу при використанні викопного палива, що дуже сильно впливає на клімат і сприяє глобальному потеплінню. Тому вчені постійно шукають способи скорочення викидів діоксиду вуглецю в атмосферу (наприклад, використання альтернативних джерел енергії), а також інші варіанти використання надлишкової кількості вироблюваного вуглекислого газу.

Дослідники з Технологічного інституту Карлсруе вирішили використовувати діоксид вуглецю в якості вихідного матеріалу для виробництва графену, що являє собою двовимірну форму вуглецю. Даний матеріал володіє цікавими електричними властивостями і розглядається зараз, як чарівна паличка для створення майбутніх «ідеальних» компонентів для смартфонів та іншої електроніки.

Команда KIT описала процес, який при температурі до 1000 C забезпечує перенесення діоксиду вуглецю разом з воднем безпосередньо в графен. Це відбувається за допомогою спеціально підготовлених, каталітично активних металевих поверхонь. Подібне відбувається в природі в процесі фотосинтезу — природного замкнутого циклу виробництва біомаси в листі рослин зі світла, води і вуглекислого газу.

«Якщо поверхня металу має правильне співвідношення міді і паладію, перетворення діоксиду вуглецю в графен відбувається безпосередньо за одну стадію простого процесу», – керівник дослідження Маріо Рубен (Mario Ruben).


Не пропустіть