Вчені створили першу дієву терапію від коронавірусу

У терапії використовується технологія пригнічення генів РНК, що зупиняє реплікацію вірусу.

Вчені розробили експериментальну противірусну терапію прямої дії для лікування COVID-19. Про це заявили в університеті Гріффіта у вівторок, 18 травня.

Дослідження проводилося міжнародною групою вчених з Інституту здоров’я Мензиса в Квінсленді при Університеті Гріффіта (Австралія) і з медцентру City of Hope (США).

В антивірусному підході наступного покоління використовувалася технологія пригнічення генів РНК, яка називається міРНК (малі інтерферуючі РНК) для прямої атаки на геном вірусу, що зупиняє реплікацію вірусу, а також ліпідні наночастинки, розроблені в Університеті Гріффіта і City of Hope, щоб доставити міРНК в легені – критичне вогнище інфекції.

“Лікування вірусспецифічного міРНК знижує вірусне навантаження на 99,9%”, – заявили вчені.

Поки терапію випробували на інфікованих мишах. Лікування покращило їх виживання і динаміку одужання. У мишей, що вижили і вилікувалися, в легенях не було виявлено жодного вірусу.

За словами професора Кевіна Морріса, ліки придатні для лікування всіх бетакоронавірусів, як SARS (SARS-CoV-1) і SARS-CoV-2, а також інших нових варіантів, які можуть виникнути в майбутньому, тому що терапія націлена на ультраконсервативні області вірусних геномів. Наночастки стабільні за температури 4°C протягом 12 місяців і за кімнатної температури більше місяця, тому агент може бути використаний за відсутності спеціальних умов зберігання.Не пропустіть