Вчені розшифрували тату на тілі 1000-літньої мумії

Малюнки на тілі мумії були досить складними

Вчені із Франції розшифрували татуювання на шкірі стародавньої мумії, яку розкопали у Луксорі. Про це повідомило Міністерство у справах старожитностей Єгипту.

Останки виявили в Дейр-ель-Медіні ще в 2014 році. Вони належали молодій жінці у віці 25-34 років. За словами генерального секретаря Вищої ради у справах старожитностей Мустафи Вазірі, мумія датується 1300-1070 роками до н.е.

Сучасні технології дозволили ретельно вивчити малюнки, нанесені на шкіру кілька тисяч років тому. На спині, плечах, шиї і руках покійної збереглося близько тридцяти унікальних зображень: квітка лотоса, бик, давньоєгипетський символ Уаджет, також відомий як Око Ра.

На тілах мумій татуювання зустрічаються досить часто, але археологи вперше побачили такі складні малюнки. Попередні візерунки представляли собою поєднання ліній і точок. Історики зробили висновок, що володарка тату належала до вищих верств суспільства і мала високий релігійний статус. Зараз мумію помістили в ту ж гробницю, де вона була виявлена, з метою кращого збереження.


Не пропустіть