Вчені отримали дозвіл на створення гібрида людини і тварини

Раніше заборонені експерименти схвалені урядом, і дослідники вже почали роботу

Генетична модифікація – вічний тема дискусій в наукових колах. Дослідники побоюються, що наслідки таких «ігор в Бога» приведуть нас до страшних наслідків, і вони можуть виявитися праві. Не так давно уряд Японії зробив неоднозначний крок вперед, схваливши створення модифікованих гризунів.

Генетик Хиромицу Накаучі і його команда планують використовувати людські клітини для схрещування з ембріонами миші та щурів, що в кінцевому підсумку дозволить створити перші офіційні гібриди людини і тварин. Як би лякаюче не звучав термін «гібрид», насправді все трохи не так, як ви можете собі уявити. Гризуни не обов’язково будуть виглядати якось інакше, але всередині у них будуть людські клітини.

Учені планують використовувати стовбурові клітини, щоб спонукати організми відповідних тварин вирощувати певні людські органи замість своїх власних. Ідея полягає в тому, що необхідні органи можна просто вирощувати і збирати, замість того щоб змушувати пацієнтів витрачати місяці або навіть роки на очікування рятівних процедур. Деякі біоетики стурбовані тим, що клітини людини можуть виходити за межі розвитку конкретного органу.

«Ми намагаємося цілеспрямовано генерувати органи, тому клітини потрапляють тільки в підшлункову залозу», – говорить Накаучі.

Команда Накаучі планує вирощувати клітини людини на ембріонах миші та щурів, а потім пересаджувати ці ембріони іншим тваринам. Їх кінцева мета – виробляти тварин з органами, що складаються з людських клітин, які, врешті-решт, можуть бути пересаджені людям.