Вчені назвали китів кориснішими за тисячі дерев для навколишнього середовища

А відновлення їхньої популяції може врятувати планету від глобального потепління

Завдяки новому дослідженню було встановлено, що кити здатні врятувати планету від глобального потепління. Так, згідно з розрахунками екологів, кити можуть уловлювати великі обсяги вуглекислого газу, а за допомогою відновлення чисельності їхньої популяції можна позбутися зайвого накопичення парникових газів в атмосфері.

Якщо мова йде про порятунок планети, то кожен кит вартий тисячі дерев” , – зазначено в новій доповіді, опублікованій експертами Міжнародного валютного фонду. За словами вчених, кити здатні вловлювати вуглекислий газ, виводячи його з атмосфери. Лише одним великим китом може бути накопичено близько 30 тонн вуглецю протягом усього життя, а після смерті, осівши на дно океану, всі накопичені обсяги виводяться з “обороту”. А між тим, дерева здатні нівелювати лише 2,2 тонни вуглекислого газу в століття.

Також було встановлено, що продукти життєдіяльності китів, які багаті азотом і залізом, здатні стимулювати збільшення фітопланктону. Відзначається, що збільшення фітопланктону гарантує ще більше поглинання вуглецю.

Джерело F&D

Не пропустіть