Valve активно розробляє конкурента Nintendo Switch на AMD

Компанія Valve майже 10 років тому анонсувала свій модельний ряд ігрових комп’ютерів Steam Machines з Linux. Зараз компанія вирішила вдруге спробувати свої сили на ринку ігрових систем – зараз вона планує презентувати портативну ігрову консоль, яка буде нагадувати Nintendo Switch.

За словами Сем Мачковича, редактора з сайту Ars Technica, компанія Valve на даний момент веде роботу над таким портативним девайсом. Він повинен отримати сенсорний екран, тачпад, контролери з кнопками та тригерами. Очікується, що девайс працюватиме під управлінням Linux та зможе запускати багато оптимізованих Steam-ігор. Крім цього, буде можливість підключення через USB-C док-станцію, як у Nintendo Switch.

За роботу потенційної консолі Valve буде відповідальний гібридний 7-нанометровий чіпсет AMD Van Gogh/Aerith. Він включатиме в себе чотири ядра Zen 2 та графічний процесор RDNA 2 з 8 блоками CU (до 512 потокових процесорів), при цьому TDP складатиме від 7.5W до 18W.

У коді бета-версії клієнта Steam декілька днів тому знайшли згадки невідомих пристроїв SteamPal та Neptune, і цілком імовірно, що це, відповідно, маркетингова та кодова назви нової консолі Steam. Очікується, що девайс буде офіційно презентовано вже у кінці цього року.


Не пропустіть