В iPhone можна буде передавати у спадок дані після смерті

Компанія Apple почала реалізовувати програму Digital Legacy (Цифрова спадщина), яку вперше анонсували на літній конференції для розробників WWDC 2021.

До цього моменту у Apple не було передбачено простого способу надати родичам померлого власника iPhone, які не знають пароля, доступ до облікового запису iCloud та розблокувати телефон.

Тепер компанія випустила другу публічну бета-версію iOS та iPadOS 15.2, у якій з’явилася функція Digital Legacy. Вона дозволяє вибрати один або кілька контактів (до п’яти осіб), які зможуть отримати доступ до певних даних в обліковому записі iCloud після смерті користувача — фотографій, документів, покупок тощо.

Для активації Digital Legacy спадкоємцям потрібно пред’явити Apple підтвердження смерті та ключ доступу. Проте процедура значно спростилася порівняно з тим, як це відбувалося дотепер — спадкоємцям могла бути потрібна ухвала суду, яка підтверджує право на спадкування. І навіть тоді не було гарантії, що ви отримаєте доступ до даних.

Тепер за наявності підтвердження смерті та ключа доступу спадкоємці автоматично отримають доступ до даних облікового запису iCloud, а блокування буде відключено на всіх пристроях.

Google і Facebook вже мають системи для надання доступу до облікових записів на випадок смерті користувача. Тепер і Apple наздоганяє їх.


Джерело Тheverge

Не пропустіть